Napastnik potrzebny od zaraz

Górnik Zabrze pokonał w meczu sparingowym ukraiński Helios Charków. Nie zmienia to jednak faktu, że w zabrzańskim zespole brakuje napastników.
W piątym spotkaniu sparingowym w czasie zgrupowania w Turcji, piłkarze zabrzańskiego Górnika odnieśli pierwsze zwycięstwo. Podopieczni Adama Nawałki pokonali trzecią drużynę ukraińskiej pierwszej ligi - Helios Charków. Początkowo zabrzanie mieli zmierzyć się z rumuńską Dacią Mioveni, ale wczoraj rano rywal uległ zmianie.
Pierwszego gola dla Górnika zdobył pod koniec pierwszej połowy Dawid Gajewski, który zimą powrócił do zespołu z wypożyczenia. Przez ostatni rok 22-letni piłkarz bronił barw Rozwoju Katowice. W drugiej odsłonie gry do bramki rywali trafił wreszcie nominalny napastnik. Pięć minut po wejściu na boisko, na 2:0 podwyższył Przemysław Pitry. Chwilę później Ukraińcy zdobyli kontaktowego gola i za wszelką cenę dążyli do wyrównania. W związku z tym spotkanie się zaostrzyło. W końcówce, po faulu na Mariuszu Magierze, doszło do przepychanek i sędzia zdecydował się zakończyć mecz pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry.
W pierwszej połowie w składzie zabrząńskiego zespołu pojawił się rekonwalescent Ales Besta, dla którego występ przeciw drużynie z Charkowa był pierwszym w czasie tureckiego zgrupowania. Wobec problemów zdrowotnych wyżej wymienionego, a także w związku z tym, iż Tomasz Zahorski ciągle nie jest w pełni sił, trener Nawałka ma spore problemy z zestawieniem linii ataku. Szkoleniowiec Górnika próbuje różnych konfiguracji, jednak skuteczność zespołu pozostawia wiele do życzenia.
Światełkiem w tunelu wydaje się być bramka Pitrego. To pierwszy od bardzo dawna gol dla zabrzan autorstwa napastnika. Mimo, to sytuacja na tej pozycji wydaje się być bardzo trudna. Pojawiły się spekulacje, jakoby sprawa odejścia Dawida Jarki do Ruchu Radzionków została wstrzymana.