Forum
 

Świątek trenował z Górnikiem. Nawałka zachorował

Na pierwszym treningu Górnika po powrocie ze zgrupowania w Turcji zabrakło kontuzjowanych: Michała Karwana i Mariusza Magiery oraz chorego Adama Nawałki. Pojawił się za to Adrian Świątek, który w ostatnich dniach podpisał trzyletni kontrakt z klubem z Roosevelta. 

Bez Nawałki i Magiery
Pod nieobecność pierwszego szkoleniowca zabrzan zajęcia prowadzili jego asystenci, którzy zaserwowali swoim podopiecznym zajęcia w hali lekkoateltycznej i siłowni. - Trener Nawałka jest chory i bierze antybiotyki. To jakaś infekcja, ale on jest "twardy" i pewnie szybko wydobrzeje - poinformował Bogdan Zając, drugi trener Górnika.

Z kolei na przeziębienie narzekał Sebastian Nowak, ale nie przeszkodziło mu to w czynnym udziale w treningu, a jego kontuzja barku odchodzi w zapomnienie. - Z moim barkiem coraz lepiej. Niestety, nie grałem w kilku sparingach, ale na ligę powinienem być gotowy - stwierdził golkiper zabrzan.

W pełni dyspozycji na start pierwszoligowej wiosny powinien być też Mariusz Magiera, który nie ćwiczył na pierwszych, "potureckich" zajęciach. - Mariusz odczuwa jeszcze skutki starcia z ostatniego sparingu (z Wołyniem Łuck - dop. red.), ale to nic poważnego - powiedział trener Zając.

Świątek trenował, Kantor negocjowałv
Sztab trenerski Górnika mógł za to po raz pierwszy przyjrzeć się Adrianowi Świątkowi, który trafił na Roosevelta po rozwiązaniu kontraktu z ŁKS Łódź. - Cieszę się, że się wyrwałem z ŁKS, ponieważ w Górniku są większe perspektywy rozwoju. To klub bardziej stabilny i poukładany, a w ŁKS nawet teraz nie wiadomo, co będzie dalej - przyznał Świątek, który nie ma większych zaległości treningowych. - Już od dwóch tygodni trenuję z normalnym obciążeniem. Jestem do pełnej dyspozycji trenera - dodał nowy nabytek Górnika.

źródło: FutbolNews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online