Forum
 

Rozmowa z Adrianem Świątkiem, nowym piłkarzem Górnika

Kilka dni temu zakończyły się wreszcie spekulacje związane z pozyskaniem przez Górnika, 24-letniego napastnika - Adriana Świątka.
Piłkarz związał się z klubem 3 letnią umową z zabrzańskim klubem. Świątek w poprzedniej rundzie reprezentował barwy ŁKS-u Łódź, strzelając 8 bramek i zaliczając 7 asyst. Warto zaznaczyć, że jedną z bramek Świątek zdobył w Zabrzu, wtedy to spotkanie pomiędzy Górnikiem, a ŁKS-em zakończyło się wynikiem 1:1.

» Długo to trwało zanim pojawiłeś się przy Roosevelta, ale wreszcie wszystko zakończyło się pozytywnie i jesteś graczem Górnika.

Adrian Świątek: - Trochę to wszystko trwało, ale na szczęście jestem już w Zabrzu. ŁKS robił problemy (poprzedni klub Świątka - przyp. red.), może liczył, że osiągnie jakieś większe korzyści z tytułu mojego odejścia. Jednak klubowi z Łodzi nie udało się osiągnąć żadnych korzyści na moim odejściu. Szkoda tylko, że sprawa musiała trafić do wydziału dyscypliny i wszystko zakończyło na drugim posiedzeniu.

» Dlaczego ŁKS robił Ci takie problemy? Chcieli Ci zrobić na złość, a może zatrzymać na siłę?

- Klub zalegał mi sporą sumę pieniędzy i zgłosiłem wniosek do wydziału dyscypliny PZPN o rozwiązanie kontraktu. Działacze klubu chyba się obrazili, że to zgłosiłem. Jednak ja mam rodzinę na utrzymaniu i musiałem tak postąpić.

» Jeśli już jesteśmy przy pieniądzach to w ŁKS-ie jest chyba z nimi krucho?

- Nawet bardzo krucho. Ja życzę temu klubowi jak najlepiej, może znajdą jakiegoś sponsora, który uratuje ten klub. Jednak na tę chwilę mogę powiedzieć, że w ŁKS-ie jest bardzo ciężko.

» ŁKS w Twojej karierze to już zamknięty rozdział. Teraz pora na Górnika, jakie masz oczekiwania przed rundą wiosenną?

- Oczekiwania mam takie jak cały zespół, czyli awans do Ekstraklasy. Jeśli już awansujemy, to będziemy myśleć, co możemy zdziałać w Ekstraklasie. Na razie jednak trzeba skupić się na tej rundzie i przede wszystkim awansować.

» Skoro ŁKS robił Ci takie problemy, to chyba oznacza, że nie masz przepracowanego pełnego okresu przygotowawczego.

- Trenowałem z ŁKS-em. Tylko w ostatnim tygodniu mojego pobytu w Łodzi zostałem przesunięty karnie do rezerw, ponieważ klub się pogniewał (śmiech). Pomimo, że trenowałem z drugim zespołem, pracowałem indywidualnie.

» Kiedy dowiedziałeś się, że Górnik jest Tobą zainteresowany?

- W połowie stycznia tego roku. Wiedziałem już wtedy, że rozstanę się z ŁKS-em i akurat pojawiła się oferta z Zabrza.

źródło: zabrzanie.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online