Nawałka tchnął w Górnika nowego ducha

Piłkarze Górnika Zabrze mówią, że trener Adam Nawałka tchnął w nich nowego ducha. Kilka spędzonych z nim tygodni pozwoliło zawodnikom uwierzyć w to, iż awans do ekstraklasy, mimo słabej rundy jesiennej, wciąż jest możliwy.
Nie byłoby tej przemiany, gdyby Nawałka nie postępował ściśle według ustalonego przez siebie planu. Opiekun Górnika zdradził, że głównym celem zimowych przygotowań było wyplenienie marazmu poprzez postawienie na radosną stronę futbolu.

Były selekcjoner kadry Leo Beenhakker, z którym Nawałka współpracował, mówił o "jasnej stronie księżyca". Teraz hasło Don Leo, po lekkim retuszu, zostało przeszczepione na zabrzański grunt. - W każdym przypadku chodzi o to, żeby pracować z graczami, którzy mają wielkie ambicje - opowiada szkoleniowiec śląskiej ekipy.

- Jeśli to co robią zawodnicy sprawia im radość to jest postęp. Jeśli się męczą to jest marazm i zaczynamy się cofać do tyłu. Gdy przychodziłem do Górnika najważniejsze było dla mnie to, żeby w szatni była więcej radości i żeby zapanowała w niej lepsza atmosfera. Temu na przykład służyły transfery. Przyszli do nas gracze młodzi, którzy teraz będą rywalizować o miejsce w meczowej osiemnastce, a za jakiś czas, taką mam nadzieję, powalczą o coś więcej. Większość z tych, którzy odeszli, nie miała już tej wielkiej chęci i ochoty do gry - przekonuje Nawałka, a jego słowa i tak brzmią nad wyraz delikatnie.

Już trener Ryszard Komornicki, poprzednik Nawałki, pogardliwie wyrażał się o Litwinach. Nazywał Mariusa Kizysa i Tadasa Papeckysa "turystami". Z kolei Czecha Michala Vaclavika podejrzewał o to, że zamiast przyłożyć się do leczenia kontuzji zwyczajnie gra na zwłokę. Inni piłkarze widzieli, że koledzy się obijają. To z kolei przekładało się na złe relacje w szatni. Nawałka pozbył się jednak maruderów, bo z nimi trudniej byłoby przejść na jasną stronę księżyca.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]