Forum
 

Nowy prezes Górnika: Stadion zbudowali ci niedobrzy...

Łukasz Mazur Nowym prezesem Górnik Zabrze został w poniedziałek 34-letni Łukasz Mazur. Zastąpił Jędrzeja Jędrycha, który rano złożył rezygnację.
Powołany do zarządu został także wiceprezes Maciej Sowicki. W kwietniu w klubie powinien pojawić się dyrektor sportowy. 
- Pan Jędrych miał misję uporządkowania pewnych spraw w Górniku i wraca do rady nadzorczej. Szkoda nam wszystkim było spadku z ekstraklasy. To było bardzo trudne przeżycie. Teraz cel jest jeden - powrót. Dziś jesteśmy świadkami "nowego otwarcia". Piłkarze zapowiedzieli walkę do końca rundy i myślę, że damy radę awansować - powiedział podczas konferencji prasowej szef rady nadzorczej klubu Michael Mueller.

Jędrych wspomniał, że przez półtora roku jego pracy na stanowisku prezesa starał się przygotować Górnika do warunków korporacyjnych wymaganych w spółkach firmy Allianz (Allianz Polska jest głównym udziałowcem klubu).

- Stworzyliśmy podstawy do dalszego rozwoju, rosną przychody, są zalążki nowoczesnego skautingu. Nie było łatwo, bowiem tym działaniom nie towarzyszył sukces sportowy - dodał.

Nowy prezes zaprezentował się jako wieloletni kibic zabrzańskiej drużyny. Dotąd zajmował się doradztwem podatkowym.

- Na razie czeka mnie mnóstwo spotkań. Muszę poznać klub i ludzi. Pomysł właściciela był taki, że w zarządzie znajdzie się dwóch ludzi od biznesu, a ten zespół uzupełni dyrektor sportowy. Moją rolą jest doprowadzenie klubu do przyszłości lepszej, niż chciał Allianz - zadeklarował Łukasz Mazur.

W trakcie konferencji doszło do zabawnej sytuacji, kiedy mówiono o zabrzańskim stadionie, powstałym przed wojną i noszącym wtedy imię Adolfa Hitlera.

- Ten stadion został zbudowany nie do końca przez nas, tylko przez tych niedobrych... - stwierdził Mazur. Po chwili ciszy zorientował się, że siedzi obok urodzonego w Niemczech Michaela Muellera, swojego szefa. Ten przyjął to z uśmiechem.

Górnik w poprzednim sezonie, mimo sporego budżetu (30 mln zł w skali roku), wzmocnień i zatrudnienia trenera Henryka Kasperczaka - spadł z ekstraklasy i obecnie walczy o powrót do elity. Zimą szkoleniowca Ryszarda Komornickiego zastąpił Adam Nawałka, który przyszedł z GKS Katowice.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online