Wałdoch jedynym kandydatem

Tomasz Wałdoch ma być nowym dyrektorem sportowym Górnika Zabrze - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Przed czterema dniami nowy prezes Górnika Łukasz Mazur oznajmił, że od 1 kwietnia klub będzie miał dyrektora sportowego. Natychmiast pojawiła się giełda kandydatów. W mediach wymieniano nazwiska Jerzego Brzęczka, Tomasza Wałdocha, Grzegorza Mielcarskiego, a nawet Włodzimierza Lubańskiego i Andrzeja Szarmacha. 

Jak się nieoficjalnie dowiedział "PS", działacze Górnika mają już jednak upatrzonego tego jednego, wymarzonego kandydata. Gdyby Brzęczek nie był trenerem Rakowa Częstochowa, to właśnie on miałby największe szanse. A w tej sytuacji numerem 1 jest Wałdoch, który przez chwilę był asystentem trenera reprezentacji Franciszka Smudy, ale ostatecznie znalazł się na lodzie.

- Na temat dyrektora sportowego jeszcze nic nie możemy powiedzieć. Przyznaję tylko, że mamy kandydata - zgodnie powiedzieli Mazur i Michael Mueller, przewodniczący rady nadzorczej spółki.
Zarząd głośno niczym się nie chwali, ale już prowadzi negocjacje z Wałdochem. Jeśli zakończą się one powodzeniem, to inne rozwiązania nie będą w ogóle brane pod uwagę.

Nie bez powodu z Roosevelta płyną sygnały o postawieniu na niemiecki model zarządzania. Oczywiście pojawienie się dyrektora może wiązać się z kolejnymi zmianami. Przecież Wałdoch na pewno dostanie szansę poukładania pewnych spraw po swojemu. Zagrożona będzie więc pozycja skauta Jana Żurka, który nie może pochwalić się żadnymi sukcesami, bo poleceni przez niego piłkarze nie zyskali akceptacji trenera Adama Nawałki.

Z drugiej strony nie wiadomo, czy prezes Mazur zdecyduje się na wielką personalną rewolucję w trakcie rundy wiosennej. W końcu na zorganizowanej w miniony poniedziałek konferencji mówił o potrzebie ewolucji.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online