PAP: Nowy Gónik, stare cele

Zabrzański Górnik przystąpi do wiosennych meczów pierwszej ligi z nowymi piłkarzami, trenerem i zarządem. Cel pozostaje niezmienny - powrót do ekstraklasy.
W poprzednim sezonie klub, mimo stabilnej sytuacji finansowej, wzmocnień dokonanych zimą i Henrykiem Kasperczakiem na ławce trenerskiej, spadł z ekstraklasy. Był to cios dla kibiców i właściciela klubu - firmy Allianz Polska, szczycącej się "wspieraniem najlepszych w drodze na szczyt".

Kasperczaka zastąpił Ryszard Komornicki, ale w grudniu został zmieniony przez Adama Nawałkę, ściągniętego z GKS Katowice. Szkoleniowiec zyskał tam miano "cudotwórcy", bowiem borykający się z problemami finansowymi zespół zdobył jesienią tylko punkt mniej od Górnika Zabrze.

Klubem kieruje od 1 marca 34-letni prezes Łukasz Mazur. Jak sam przyznał, zajmował się dotąd doradztwem podatkowym. Za stronę sportową ma odpowiadać nowy dyrektor, który powinien zostać zatrudniony na początku kwietnia. "Szkoda nam wszystkim było spadku z ekstraklasy. To było bardzo trudne przeżycie. Teraz cel jest jeden - powrót. Piłkarze zapowiedzieli walkę ido końca rundy i myślę, że damy radę awansować" - powiedział szef rady nadzorczej klubu Michael Mueller.

Podopieczni trenera Nawałki nie będą mogli liczyć wiosną na wsparcie kilkunastotysięcznej widowni. Z racji prowadzonych na stadionie prac modernizacyjnych na trybunach będzie mogło zasiąść najwyżej siedem tysięcy widzów.

Trener będzie mógł wiosną skorzystać z dwóch leczących jesienią kontuzje zawodników - obrońcy Adama Banasia i napastnika Tomasza Zahorskiego. Oprócz nich, do kadry zespołu dołączyli: bramkarz Jakub Szmatuła (Piast Gliwice), obrońca Mateusz Kamiński (GKS Katowice), pomocnicy: Dawid Gajewski (Rozwój Katowice), Mateusz Kantor (Wisłoka Dębica), Słowak Vladimir Balat (MSK Żylina), Marcin Wodecki (Odra Wodzisław), Konrad Cebula (Cracovia) oraz napastnik Adrian Świątek (ŁKS Łódź).

Odeszli z klubu bramkarz Czech Michal Vaclavik, Litwini Tadas Papeckys oraz Marius Kiżys, pomocnicy Mariusz Dzienis i Piotr Madejski oraz bośniacki napastnicy Ensar Arifovic i Dawid Jarka.

Górnik Zabrze przygotowywał się zimą m.in. na zgrupowaniu w Turcji. Rozegrali aż 17 sparingów.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online