I liga bez sponsora tytularnego

W związku z uchwaleniem w dniu 19 listopada 2009 roku ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie 1 stycznia 2010 roku, Polski Związek Piłki Nożnej oraz firma Unibet zostały zmuszone do zawieszenia na czas nieokreślony wykonywania postanowień umowy sponsorskiej. 3 września 2009 roku PZPN przyznał firmie Unibet prawo sponsora tytularnego rozgrywek I ligi piłki nożnej mężczyzn. 

Zawieszenie wykonywania postanowień umowy sponsorskiej spowoduje m.in., że już od pierwszej kolejki rozgrywek w rundzie wiosennej ze stadionów i strojów zawodników I-ligowych zniknie logo firmy Unibet, rozgrywki powrócą do nazwy I Liga oraz wstrzymane zostaną wypłaty wszelkich świadczeń ze strony firmy Unibet wobec 18 klubów pierwszoligowych. Ponadto z anteny TVP Sport, dotychczasowego partnera telewizyjnego I Ligi, zniknie magazyn "Unibet 1. Liga Podsumowanie", a liczba transmitowanych spotkań może ulec znacznemu zmniejszeniu.

źródło: PZPNRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online