Górnik w I lidze powinien być jak odrzutowiec

Dzięki remisowi Pogoni Szczecin z Flotą Świnoujście zabrzański Górnik po raz drugi z rzędu dostał szansę zbliżenia się do Portowców. Ale czy wygra z GKP Gorzów Wlkp.? - Musi, bo ten klub nie może sobie pozwolić na kolejny rok w pierwszej lidze - uważa były gracz Górnika, Mieczysław Agafon.
- Już w meczu z GKS Katowice Górnik mógł nadrobić stratę. Tak się jednak nie stało, a czasu jest niewiele - kontynuuje były pomocnik zabrzan. - Ci chłopcy naprawdę mają wszystko, żeby awansować do Ekstraklasy. Po spadku wydawało mi się, że Górnik powiniem przelecieć przez I ligę jak odrzutowiec. I na początku tak było, ale potem zaczął gubić punkty. Potwierdza się to, że łatwiej jest utrzymać się w lidze niż potem awansować.
W meczu z GKP trener Adam Nawałka nie będzie mógł skorzystać z Mariusza Magiery oraz Przemysława Kuliga. - Ja nie widzę problemu. Jest w zespole chociażby młody Mariusz Gancarczyk. Niech gra, bo kiedy ma się sprawdzić jak nie teraz? - mówi inny eks-zabrzanin, Krzysztof Bukalski.
Zdaniem obu byłych graczy klubu z Roosevelta Górnikowi, mimo kłopotów, raczej uda się wrocić do elity. Jednak po chwili zastanowienia Agafon dodaje: - Moja opinia na temat tego klubu zawsze będzie subiektywna...

źródło: FutbolNews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]