Podbeskidzie - Górnik: Dobre wspomnienia Nawałki

» Piłkarze Podbeskidzia nie zdobyli kompletu punktów na własnym boisku od sześciu spotkań. Po raz ostatni na Rychlińskiego "Górale" wygrali 19 września z Dolcanem Ząbki 4:0. Od tamtej pory przegrali po 0:1 z Widzewem i KSZO, 1:3 z GKS-em Katowice, 1-2 z Flotą i Sandecja oraz zanotowali 0:0 z Pogonią. 

» Górnik pod kierunkiem Adama Nawałki pod jednym względem imponuje. W tym roku nie stracił jeszcze na pierwszoligowych boiskach bramki. Podobnie zresztą jak... Podbeskidzie. Bilans obu drużyn jest identyczny, jedna wygrana 1:0 i remis 0:0.

» W Zabrzu liczą, że w tej kolejce zostaną odrobione straty do Pogoni i ŁKS. Oba te zespoły grają bardzo trudne mecze na wyjazdach, a mają nad zabrzanami dwa punkty przewagi. - Oczywiście wszystko przy założeniu, że samu wygramy - twierdzi Tomasz Zahorski, który może zacząć mecz w wyjściowej jedenastce. - Dla nas bardzo ważne będą początki spotkań. Życie pokazuje, że jeżeli szybko nie strzelamy gola, to trudno potem o dobry wynik - dodaje "Zahor". Na wyjazdowy sukces Górnik czeka od 3 października ubiegłego roku, kiedy wygrał mecz w Stalowej Woli 3:1.

» Gdyby w zespole z Zabrza zadebiutował Mateusz Kamiński - a jest przymierzany do gry na prawej obronie - wtedy trudno byłoby nie wrócić wspomnieniami do jesiennego meczu Podbeskidzia z GKS-em Katowice (którego był piłkarzem), kiedy strzelił w Bielsku-Białej jedyną w rundzie bramkę. Za to jaką! Oddał wtedy fenomenalny strzał z 40 metrów.

» Z czwórki graczy Podbeskidzia mających "zabrzańską" przeszłość, najbliżej związany z klubem był Rafał Jarosz. Jest on wychowankiem klubu, w drużynach trampkarzy i juniorów grał między innymi z Markiem Szemońskim. Z kolei Piotr Rocki mieszka z rodziną w Zabrzu.

» Jak wiadomo, trener Robert Kasperczyk zagra w tym sezonie już trzeci raz przeciwko Górnikowi. Prowadząc KSZO, przegrał i... wygrał z zabrzanami. Z kolei Adam Nawałka, jesienią prowadzący Katowice, ma tylko dobre wspomnienia. Na boisku w Bielsku-Białej wygrał 3:1, a goszcząc na Bukowej ostrowczan, wygrał jeszcze wyżej, bo aż 4:1. Dziś pewnie w ciemno wziąłby nawet najskromniejszą wygraną.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online