Nowak: Nie... no wybroniłem kilka piłek

Sebastian Nowak, bramkarz Górnika Zabrze o zwycięskim wyjazdowym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0.
» Gdyby nie pańska postawa i kilka świetnych interwencji, Górnik mógłby tylko pomarzyć o komplecie punktów. Czuje się pan bohaterem spotkania?
Sebastian Nowak: - Nie... no wybroniłem kilka piłek, które rzeczywiście mogły dać gospodarzom gole, ale przecież po to stoję w tej bramce. Na tym polega moja praca.  

» A najwięcej pracy miał pan po strzałach Piotra Bagnickiego, napastnika bielszczan. Które uderzenie sprawiło najwięcej problemów?
- Rzeczywiście, Bagnicki bardzo się starał, aby wpisać się na listę strzelców i nasza defensywa miała z nim trochę problemów. Na pewno przy uderzeniu z półobrotu w pierwszej połowie, kiedy ładnie zabrał się z piłką i obrócił w stronę bramki, miałem trochę roboty, ale na szczęście byłem dobrze ustawiony. W drugiej połowie ten sam piłkarz miał bardziej dogodną okazję, ale strzelił znacznie słabiej. Groźne były także uderzenia Darka Kołodzieja. Zresztą z jego strzałami zawsze trzeba się liczyć.

» W trzech wiosennych meczach zdobyliście siedem punktów i dołączyliście do grona drużyn, które będą liczyć się w walce o awans do ekstraklasy. Pan i koledzy z defensywy macie podwójne powody do zadowolenia, gdyż jak na razie w rundzie rewanżowej jeszcze nie straciliście bramki.
- Bardzo się cieszę z faktu, że znów zagraliśmy na zero z tyłu. Podbeskidzie było naprawdę wymagającym rywalem, stworzyło w tym meczu więcej bramkowych szans, ale mimo to nie daliśmy się zaskoczyć. Nie zawsze da się efektownie wygrywać, punkty są jednak najważniejsze. Przed nami jeszcze kilka ważnych bitew, które musimy rozstrzygnąć na swoją korzyść, aby zrealizować cel, jakim jest awans do ekstraklasy.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online