W Górniku nie ma już świętych krów

Trener Górnika Zabrze Adam Nawałka zaczął stosować rotację. Ciągłe zmiany w wyjściowym składzie mają zmobilizować piłkarzy Górnika do jeszcze lepszej gry - pisze "Przegląd Sportowy".
Po serii gier sparingowych wydawało się, że w Górniku wszystko zostanie po staremu. Trener Adam Nawałka w wyjściowej jedenastce na pierwsze wiosenne spotkanie wystawił tych samych piłkarzy, którzy jesienią grali u Ryszarda Komornickiego. Mówiło się, że Górnik ma żelazny skład i nikt go nie ruszy. Jednak Nawałka to zmienił, wprowadzając stan permanentnej rywalizacji. Ta optyka służy drużynie.
- Czuję, że muszę być ciągle na pełnych obrotach, bo w innym razie stracę to, co dotąd udało mi się zyskać - mówi Marcin Wodecki, strzelec jedynej bramki w wyjazdowym meczu z Podbeskidziem (1:0). - Jednak to mi nie przeszkadza. W końcu reguły są jasne. Kto jest dobry, ten gra, a przecież o to chodzi. Na miejsce w meczowej osiemnastce trzeba sobie zapracować - dodaje napastnik.
Nawałka doszedł do wniosku, że nieustanne mieszanie składem może w końcu stać się bodźcem do lepszej gry. U tego szkoleniowca nie ma świętych krów. Jeden słabszy mecz i delikwent siada na ławie, a jego miejsce zajmuje ktoś inny.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]