Allianz nie zostawi Górnika w potrzebie

Sytuacja Górnika Zabrze w tabeli I ligi polepszyła się, ale klub z Roosevelta wciąż nie może być pewien awansu do Ekstraklasy. Co na to właściciel klubu Allianz Polska? - Allianz z Górnikiem jest na dobre i złe - zapewnia nowy wiceprezes klubu, Maciej Sowicki. 

Allianz nie planuje nerwowych ruchów
Cierpliwość władz Allianz Polska była już wielokrotnie wystawiana na ciężką próbę, jednak jej zasoby jeszcze nie wyczerpały się. Właściciele Górnika, mimo niepewnej sytuacji zespołu na drodze do Ekstraklasy, nie wycofają się ze wspierania klubu. - Nie dostaliśmy żadnego takiego sygnału - mówi wiceprezes Sowicki, który nie ukrywa, że przeraził się, gdy zajrzał do danych dotyczących finansów Górnika.

- Niestety, sytuacja nie jest najlepsza. Z jednej strony trzeba się przyjrzeć wszystkim kosztom, z drugiej poszukiwać nowych źródeł finansowania. Zrobimy wszystko, żeby wyprostować budżet - przyznaje wiceprezes Górnika, uspokajając jednocześnie, że nawet brak awansu do Ekstraklasy nie powinien oznaczać nerwowych ruchów ze strony właścicieli klubu. - Mamy plan "A" na wypadek awansu do Ekstraklasy i plan "B", jeśli zostaniemy w pierwszej lidze. Oba te warianty uwzględniają Allianz - zaznacza Sowicki.

Połowa stadionu pusta? Nie ma takiej opcji!
Działacze z Roosevelta realizują obecnie plan działania wytyczony do końca przyszłego sezonu, ale przygotowują także długofalową strategię. Jej ważną częścią jest nowy stadion Górnika, którego budowa niepokojąco odwleka się w czasie.

- Cały czas opieramy się na informacjach uzyskanych od miasta, że stadion powstanie do 2012 roku. Jeśli nie będziemy widzieć, że prace zmierzają w tym kierunku, to będziemy chcieli podejmować jakieś własne inicjatywy. Na pewno nie możemy sobie pozwolić na to, że w przyszłym sezonie nie zostaną wykonane żadne prace, a my dalej nie będziemy mieli kibiców na połowie stadionu - podsumowuje wiceprezes Górnika.

źródło: FutbolNews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]