Piłkarza Górnika pocieszają... łodzianie

Adam Marciniak, obrońca Górnika Zabrze, przyznaje, że kiedy chce odpocząć od piłki, ucieka się do rozmów ze swoimi przyjaciółmi z... Łodzi. Jak się mają do tego kibicowskie sympatie? - To prawdziwi przyjaciele. Oni zawsze starają się mnie wspierać - mówi defensor z Roosevelta. 

Halo, czy to Łódź? Internet "odcina" Marciniaka od futbolu
- Relacje w szatni Górnika są znakomite, ale niejednokrotnie chciałoby się oderwać od piłki chociaż na pół dnia. Wtedy lubię sobie zadzwonić przez Skype do starych przyjaciół, by porozmawiać o czymś innym. A jeśli nawet o piłce, to oni zawsze poprawiają mi humor - przyznaje Marciniak, który zanim trafił do Górnika reprezentował barwy ŁKS, będąc również jego kibicem.

- Mam do ŁKS duży sentyment - nie ukrywa Marciniak. - Ale trzeba być profesjonalistą. Teraz w każdym meczu liczę, że nasz rywal pogubi punkty. To, że wychowałem się w tym klubie i chodziłem na jego mecze, teraz schodzi na dalszy plan. Jestem zawodnikiem Górnika i tylko to się dla mnie liczy.

"Nie interesują mnie już wypożyczenia"
Marciniak, piłkarz często powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski, wskoczył ostatnio do składu Górnika w miejsce kontuzjowanego Mariusza Magiery. Wcześniej jednak miał spore problemy z łapaniem się do "11". Mimo tego niespełna 22-letni zawodnik nie myśli o zmianie klubu.

- Mam w Zabrzu kontrakt ważny jeszcze przez 2,5 toku. Wypożyczenia już przerabiałem. Byłem pół roku we Wrocławiu, tyle samo w Łodzi. Nie chcę się więcej ogrywać, tylko powalczyć o miejsce w składzie. Jeśli Górnik kiedyś uzna, że nie jest zainteresowany moimi usługami, to się rozstaniemy, ale zrobię wszystko, by w tym klubie zostać jak najdłużej - twierdzi Marciniak.

I dodaje: - Gra w reprezentacji młodzieżowej automatycznie nie predysponuje mnie do gry w pierwszej "jedenastce". Muszę walczyć o to na treningach. Mariusz jest kontuzjowany, więc trener postawił na mnie. Moim zadaniem jest udowodnić mu, że się nie pomylił.

źródło: FutbolNews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]