Forum
 

Niżnik: Za dużo zmian?

Pół roku temu Rafał Niżnik wrócił z Danii do polskiej ekstraklasy, do Górnika Zabrze. Jesienią grał jednak sporadycznie. Zaliczył raptem 8 spotkań, choć z pewnością liczył na więcej.
- Sezon się był dla mnie nijaki, nie mogłem ustabilizować formy - przyznaje piłkarz. - Czasami, gdy myślałem, że mógłbym na boisku coś zdziałać, trener trzymał mnie na ławce. Pretensji jednak nie mam, bo o tym, kto ma grać, decyduje szkoleniowiec, a moje odczucia nie mają tu nic do rzeczy. 
- Twój powrót do Polski był raczej ciężkim lądowaniem...

- Może za dużo było zmian na początek? Znalazłem się w nowym miejscu i chyba potrzebowałem całej rundy, by się zaaklimatyzować. Teraz już jestem na Śląsku zadomowiony, urządziłem swoje mieszkanko w Tarnowskich Górach. Bo na początku korzystałem z gościnności wujka, który ma domek w Strzybnicy.

- Teraz masz jednak nowy kłopot. Od trzech tygodni dokucza Ci kontuzja mięśnia czworogłowego.

- I już zaczyna brakować mi piłki. W ubiegłym tygodniu lekko ćwiczyłem, teraz troszkę zwiększę natężenie, ale na maksa będę pracował dopiero na obozie we Włoszech.

- Akumulator masz naładowany, czy też praca nad siłą przeszła Ci obok nosa?

- Nigdy nie miałem problemów z wypracowaniem siły, więc teraz chyba będzie podobnie. Zanim złapałem kontuzję, zdążyłem trochę popracować.

- Czas jednak ucieka.

- Nic na to nie poradzę. Muszę cierpliwie poczekać na wyjazd do Włoch, tam powalczę o miejsce w składzie. Mamy rozegrać bodaj pięć sparingów, więc będzie okazja by się pokazać.

- W linii pomocy brakuje Marcina Szulika, doszły jednak młode wilczki.

- I jak będą mocno pracować, to za rok, może dwa, wygryzą nas starych ze składu.

- A nie boisz się, że zrobią to już teraz?

- Nie da się tego całkowicie wykluczyć.

- Chyba jednak znajdzie się w składzie miejsce dla piłkarza, którego Marek Koźmiński nazywa "dobrym duchem"?

- Mam taką nadzieję.

źródło: Tempo
nadesłał: cornerRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online