Prezes Górnika woli spadek Piasta niż Odry. Czemu?

O śląskiej solidarności krążą liczne mity. Jak z nią jest naprawdę? Sympatie pomiędzy klubami regionu układają się różnie. Na przykład prezes Górnika Zabrze, Łukasz Mazur, bardziej życzy utrzymania w Ekstraklasie Odrze Wodzisław niż Piastowi Gliwice. Dlaczego?
Na łamach najnowszego wydania magazynu "Górnik" nowy szef śląskiego klubu został zapytany, które kluby pożegnają się z Ekstraklasą.  - Nie wiem. Nie życzę tego wbrew pozorom Odrze Wodzisław, bo powinno istnieć coś takiego jak śląska solidarność. Nie ma klubów, którym życzę spadku - odpowiedział prezes Mazur. - Natomiast w mojej pamięci, jako kibica Górnika, pozostaje zachowanie fanów i piłkarzy pewnego klubu z Gliwic po naszym spadku - dodał wymownie.
Co miał na myśli? W ostatniej kolejce ubiegłego sezonu pomiędzy Lechią Gdańsk a Górnikiem toczyła się korespondencyjna walka o utrzymanie. Gdańszczanie bez większych problemów wygrali w Gliwicach, a kibice Piasta - mimo porażki z Lechią - fetowali spadek zabrzan z Ekstraklasy. Rok później historia może się powtórzyć. Układ tabeli wskazuje, że tym razem to Piast do ostatniej kolejki sezonu będzie walczył o miejsce w krajowej elice...

źródło: FutbolNews.pl / Magazyn "Górnik"Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]