Czwarty kontynent

Górnik jest zespołem międzynarodowym i garną się do niego piłkarze coraz to ciekawszych nacji. Obecnie w kadrze są gracze trzech kontynentów, ale to się może zmienić, gdyż zimą Zabrze szturmują piłkarze z Togo. Niedawno był tu na testach Ganyo, ale się rozchorował. W poniedziałek zjawił się za to jego krajan, Kossi Sessou. Togijczyk zagrał w meczu z Arką Gdynia zbyt krótko, by jego grę chciał oceniać trener Waldemar Fornalik, ale sam zawodnik wystawił sobie dobrą notę: - Poszło mi nieźle. W Polsce jestem już od ponad dwóch lat (grał m.in. w ŁKS-ie Łódź) i chciałbym tu nadal występować, a w przyszłości przejść do któregoś z zespołów ligi francuskiej - zadeklarował po wczorajszym meczu. Sessou pozostanie w Zabrzu przynajmniej do czwartku, natomiast już wczoraj - po 20 minutach gry - niepomyślnie zakończyły się testy napastnika Dawida Krzyżaka z GKP Gorzów. Bo akurat nie gra przedniej formacji jest aktualnie obiektem największej troski trenera Fornalika. - Słabo gramy w defensywie - martwi się zabrzański szkoleniowiec. - Obrońcy popełniają za dużo błędów, czasem nawet bardzo prostych. To jednak cena tego, że każde spotkanie rozpoczynamy w innym ustawieniu. Na szczęście strzelamy też bramki...
Fakt, z napastników zabrzanie mają prawo być zadowoleni. Michał Chałbiński nie spuszcza z tonu i w kolejnym swoim meczu znów trafił do siatki (dostał w tempo podanie od Michała Probierza), podobnie jego partner Dmitar Makriew (dopełnił formalności po świetnej akcji Felipe).

źródło: Sport
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online