Dwa w domu, dwa na ekranie

Najpierw dyrektor sportowy, potem wizyta na posiedzeniu Rady Miasta. W poniedziałek piłkarze Górnika zejdą na dalszy plan, a wydarzeniem początku nowego tygodnia będzie przedstawienie nowego dyrektora sportowego klubu. Podopieczni Adama Nawałki w rolach głównych pojawia się dopiero w następny weekend i dwa kolejne mecze zagrają na Roosevelta. - Nie wiemy czy można w tej chwili mówić o dobrych i złych scenariuszach związanych z kalendarzem rozgrywek. Mogę mieć tylko nadzieję, że przerwa w lidze akurat nam pomoże - twierdzi prezes Górnika, Łukasz Mazur. - Teoretycznie własny stadion powinien pomagać, a rywale są dziś w tabeli za nami. Wiem, że ostatnio nie do końca ma to przełożenie na wyniki, ale akurat taki scenariusz dwóch najbliższych spotkań powinien być dla nas korzystny.
Mecz ze Zniczem Pruszków Górnik zagra w sobotę 24 kwietnia o 19:0.. Zaległe spotkanie z Kluczborkiem odbędzie się cztery dni później. Godzina nie została jeszcze ustalona, ale mecz powinien zostać pokazany w TVP Sport. Klub doszedł do porozumienia z tą stacją i na jego podstawie pokaże ona wszystkie spotkania, które zabrzanie do końca sezonu zagrają na własnym boisku. Nie będzie ich wiele, bo tylko cztery. Na dziesięć meczów, które Górnik zagra jeszcze w rundzie rewanżowej aż sześć odbędzie się na boiskach rywali. W tym dwa Górnik zagra w Łodzi i jedno w Szczecinie, czyli z trzema kandydatami do awansu ekstraklasy. - Sami doprowadziliśmy do takiej sytuacji, więc nie można załamywać rąk. Tym bardziej jednak nie możemy sobie już pozwolić na żadne straty grając w Zabrzu - dodaje Mazur.
Zresztą maraton wyjazdowy zacznie się już po meczu z MKS, kiedy między 1, a 12 maja Górnik trzy razy zagra na wyjazdach. Z Motorem Lublin i Górnikiem Łęczna, a potem w Szczecinie.
Póki co Górnik ma zagrać jeszcze jeden mecz sparingowy. W sobotę powinien zmierzyć się z Górnikiem 09 Mysłowice. A wspomniane spotkanie z władzami Zabrza? - Do tej pory kontakty na linii miasto-klub kojarzyły się przede wszystkim z panią prezydent i centralą Allianz - mówi prezes Mazur. - Miasto to także radni, których wielu nie orientuje się w dniu codziennym Górnika. Myślę, że takie spotkanie jest potrzebne. Zabiegaliśmy o nie, a skoro pojawiło się zaproszenie, to bardzo chętnie z niego skorzystamy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]