"Wokół Górnika jest za dużo szumu"

Zabrzański Górnik marzy o Ekstraklasie, ale klubowi z Roosevelta jeszcze daleko do powrotu na ligowe salony. Piłkarzom Adama Nawałki nie brakuje umiejętności i chęci do gry, jednak ciążąca na nich presja nie ułatwia im zadania. Stawianie pytań o charakter zespołu też nie jest bezpodstawne. 

- Górnik ma wszystko, by awansować - twierdzi Mirosław Smyła, trener GKS Tychy, który jako sparingpartner zabrzan znów zebrał od nich baty. We wtorek (13 kwietnia), tyszanie przegrali 1:3, zaś w okresie zimowych przygotowań ulegli Górnikowi aż 1:5.

- Ten zespół personalnie jest tak silny, że powinien bez problemów awansować. Ale to nie jest Barcelona i nie musi tego zrobić. Moim zdaniem wokół Górnika jest za dużo szumu - mówi Smyła. I dodaje: - Kilka dni po meczu z nami zabrzanie przegrali 0:2 z Radzionkowem (16 kwietnia - dop. red.). Ale to nie oznacza, że są tak słabi, a Ruch powinien w cuglach wygrać drugą ligę. Przecież Cidry też się w niej męczą. To tylko sparingi, a liga jest nieprzewidywalna.

Według Smyły kibice Górnika nie powinni jeszcze grzebać marzeń. - Ja cały czas wierzę w ten zespół - mówi. - To po prostu nieładnie, by taki klub grał w pierwszej lidze. To tak jakby, oczywiście zachowując wszelkie proporcje, kazać Manchesterowi United grać poniżej Premier League - śmieję się trener drugoligowca.

Pytanie tylko, czy piłkarzom Nawałki wystarczy charakteru, by swoje umiejętności przekuć na sukces. Na razie są jedynie "papierowymi" mocarzami...

źródło: FutbolNews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]