Tomasz Wałdoch dyrektorem sportowym

39-letni Tomasz Wałdoch został dyrektorem sportowym pierwszoligowego Górnika Zabrze. 74-krotny reprezentant kraju grał w zabrzańskim klubie w latach 1989-95, później występował w niemieckich drużynach VfL Bochum i Schalke 04 Gelsenkirchen. Wałdoch jest członkiem klubu Wybitnego Reprezentanta. 

Były piłkarz kilka miesięcy wcześniej był wymieniany jako kandydat na stanowisko asystenta selekcjonera kadry narodowej Franciszka Smudy. Ostatnio trenował młodzież w Schalke. Na konferencji prasowej nowy dyrektor sportowy klubu został przywitany koszulką Górnika z numerem 5. - Pierwszy kontakt nawiązaliśmy w styczniu, ale pojawił się temat pracy w reprezentacji. Jak dowiedzieliśmy się, że sprawa upadła, to od razu dzwoniłem do Tomka, czy jest zainteresowany pracą w Górniku - zdradził kulisy rozmów Michael Müller.

- To, że dyrektor sportowy był Górnikowi Zabrze potrzebny wiedzieliśmy od dawna. Szukaliśmy osoby optymalnej, czyli pasującej do Górnika mentalnością i charakterem, z dużym zasobem wiedzy. Tomek grał w Górniku i był jego kapitanem. Po drugie, to wybitny reprezentant Polski, który miał być asystentem selekcjonera Smudy. Po trzecie, ma potężną wiedzę piłkarską i trenerską. Zna realia funkcjonowania futbolu zachodniego, czyli takiego na najwyższym poziomie, pod względem organizacji klubów, szkolenia młodzieży czy skautingu. Od początku uważałem, że będzie to najlepszy kandydat na to stanowisko - powiedział na wstępie Łukasz Mazur, prezes Górnika.

Tomasz Wałdoch będzie sprawował pieczę nad pierwszym zespołem, grupami młodzieżowymi oraz skautingiem. - Znam opinie różnych ludzi na temat gry i piłkarzy, ale zależy mi na tym, żeby wyrobić swoją własną. W sobotę będzie ku temu pierwsza okazja (mecz ze Zniczem Pruszków - przyp. red.). Będę też rozmawiał z trenerami i zawodnikami. Celem jest awans i ja mam w tym pomóc - zadeklarował nowy dyrektor 14-krotnego mistrza Polski.

W Górniku od dawna mówiono o konieczności zatrudnienia dyrektora sportowego. Wakat na tym stanowisku był od jesieni 2008, kiedy z pracą pożegnał się Krzysztof Hetmański.

źródło: PAP / gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]