Obrońca Pogoni o meczu z Górnikiem: To nasza najważniejsza bitwa, mecz o wszystko

- Wiemy, że to nasza najważniejsza bitwa, mecz o wszystko. Przy przegranej nie będziemy liczyć się przy awansie - mówi Krzysztof Hrymowicz, autor najpiękniejszej bramki jesieni w Polsce, którą strzelił w Zabrzu. 

Kibice twierdzą, że z ŁKS straciliście 2 punkty...

Krzysztof Hrymowicz, obrońca Pogoni: - Zgadza się, nie powinniśmy "przegrać" tego spotkania. Już w pierwszej połowie mogliśmy wykorzystać okazje i byłoby po spotkaniu. A tak po przerwie szybko straciliśmy gola i musieliśmy odrabiać straty. Do 88. minuty prowadziliśmy 2:1, a łodzianie znowu wyrównali.

Liczyliście w tej kolejce na potknięcia Górnika Zabrze i Sandecji...

- Jak widać jeszcze nic nie jest przesądzone i walczymy do samego końca. Jutro będziemy musieli wyjść na boisko i wygrać.

Pokonać Górnika to znaczy awansować?

- Najpierw musimy wyjść na murawę i w końcu skupić się tylko na meczu, a nie kalkulować kto i kiedy straci punkty. Nie będę liczył "oczek", zanim nie zejdę z boiska. To nam się opłaci, bo myśleć będziemy tylko o Górniku. Teraz tylko on się liczy. Zdajemy sobie sprawę, że to nasza najważniejsza bitwa, mecz o wszystko. Przy przegranej nie będziemy się liczyć przy awansie. Jeżeli wygramy - nasze szanse będą duże. Ale ostatecznie wszystko się wyjaśni po ostatnim spotkaniu z Wisłą Płock.

Jak zagracie przeciwko Ślązakom?

- Przed spotkaniem z ŁKS udawało nam się zachować czyste konto w czterech kolejnych meczach. Musimy do tego wrócić. Jeżeli nie stracimy bramki, nie przegramy. Poczekamy na to, aż zabrzanie się otworzą, a my skutecznie ich skontrujemy. Górnik jest jeszcze pod większym ciśnieniem niż my, więc będziemy musieli to wykorzystać. Gramy także u siebie i szczerze liczę na naszych kibiców. Chciałbym ich serdecznie zaprosić na stadion. Liczymy na jeszcze większą frekwencję niż z Ruchem. Jutrzejszy pojedynek będzie ciekawym widowiskiem, ciekawszym niż z ŁKS. Zapewniam, że damy z siebie wszystko!

źródło: Gazeta Wyborcza SzczecinRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]