Wałdoch zrobi Schalke w Zabrzu

Tomasz Wałdoch, niedoszły współpracownik Franciszka Smudy w reprezentacji, objął posadę dyrektora sportowego w Górniku Zabrze. I ma bardzo ambitne plany. Górnicy są bliscy awansu do Ekstraklasy, ale Wałdoch stawia sobie dużo wyższe cele.
- Chcę zbudować klub, chociażby na wzór Schalke, w którym grałem i pracowałem jako trener - mówi. - Chciałbym z Górnikiem zdobyć mistrzostwo Polski. Nie wywalczyłem nigdy tytułu ani w Polsce, ani w Niemczech, dlatego motywację mam wystarczającą - podkreśla.

- Ile czasu dostał pan od władz Górnika na realizację tych celów?

Tomasz Wałdoch: - Mam podpisany kontrakt bezterminowy, więc liczę, że będę miał dużo czasu (śmiech). Do zrealizowania takich planów nie wystarczą 2-3 lata, potrzeba więcej. A celu, o którym mówię, nie postawił mi zarząd Górnika, tylko ja sam.

- Bardzo może pomóc bogaty sponsor, jakim jest firma Allianz?

- Samo kupowanie piłkarzy nic nie da i nie będziemy szli w tym kierunku. Muszą być zbudowane mocne podstawy, a więc infrastruktura - boiska, a nawet odpowiednie szatnie. Musimy poprawić skauting i szkolenie młodzieży. Schalke ostatnio boryka się z problemami finansowymi, ale dzięki dobrej organizacji, świetnej pracy z wychowankami ciągle liczy się w Bundeslidze i w tym roku też zagra w Lidze Mistrzów.

- W czym są największe różnice pomiędzy organizacją polskiego a niemieckiego futbolu?

- Jest ich sporo, ale nie chcę wchodzić w szczegóły. Nie chcę, żeby ludzie pomyśleli, że Wałdoch po 16 latach wrócił do Polski i wytyka palcem, co tu jest nie tak. Przyjechałem po to, żeby te różnice systematycznie niwelować.

- Nie ciągnie pana do trenerki?

- Przychodząc do Górnika wiedziałem, że będę musiał zmienić dres na garnitur i robić coś innego. Ale ta praca daje mi dużo satysfakcji. Poza tym trener Nawałka nie zabrania mi wchodzić do szatni i udzielać rad i wskazówek piłkarzom.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online