Nawałka: Jesteśmy gotowi do gry o awans aż do końca ligi

Górnik Zabrze musi wygrać trzy najbliższe mecze, by świętować awans do Ekstraklasy niezależnie od wyniku starcia z Widzewem Łódź w ostatniej kolejce. - Jesteśmy gotowi do gry o awans aż do końca ligi - mówi jednak w rozmowie z Futbolnews.pl trener Adam Nawałka. 

Najbliższy mecz Górnik zagra z ŁKS w Łodzi. Potem jeszcze czeka go spotkanie na własnym stadionie z Wartą Poznań oraz wyjazdy do Dolcanu Ząbki i Widzewa Łódź. Zwycięstwa zabrzan w trzech pierwszych meczach definitywnie rozstrzygną kwestię awansu, bez względu na wyniki uzyskiwane przez Sandecją Nowy Sącz (ma gorszy bilans bezpośrednich spotkań).

Jednak trener Nawałka ucieka od jakiegokolwiek rachowania: - Nie nastawiamy się na matematyczne wyliczenia i jesteśmy gotowi, by do końca ligi grać o awans - mówi. - Fizycznie wyglądamy dobrze. Moi piłkarze w końcówkach meczów nadają ton akcjom. Grając co trzy-cztery dni, czujemy się jak ryba w wodzie. W Polsce jest mit, że zawodnicy są tym zmęczeni. A przecież oni najbardziej lubią grać - dodaje.

Nawałka podkreśla, że ważną rolę w końcówce pierwszoligowych zmagań odegra mentalna odporność jego zespołu. Wcześniej jego piłkarzom pomogła "cisza medialna". - Jak są trudne momenty, gdzie trzeba jeszcze bardziej zwiększyć koncentrację, to można podjąć takie działania. To odniosło skutek, zawodnicy też to mówili. Dziękuję dziennikarzom za uszanowanie naszej decyzji - kończy trener Górnika, który jednak tym razem nie wprowadził ograniczeń na kontakt zawodników z mediami.

źródło: Futbolnews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online