Hubert Kostka świętuje urodziny i awans Górnika

Porażka Górnika Zabrze z Wartą Poznań w meczu 32. kolejki 1. ligi piłkarskiej nie zmąciła przypadających w czwartek 70. urodzin Huberta Kostki, byłego piłkarza i trenera zabrzan. - Nie ma siły. Górnik wraca do ekstraklasy - powiedział jubilat.
- A że się w środę nie udało? Taki jest sport. Nie zawsze się wszystko układa. Oglądałem ten mecz w telewizji i muszę powiedzieć, że zespół gra dobrze. Poza Widzewem Górnik, jest najlepszy w lidze. Mamy dobry skład, w który świetnie wkomponował się Adrian Świątek. To takiego napastnika zabrakło w zeszłym sezonie. Wtedy bardzo rozczarował mnie Henryk Kasperczak (ówczesny trener zabrzan). To, co zrobił, to był majstersztyk. To dobrze, że drużyna wraca do ekstraklasy po rocznej przerwie, bo w kolejnych sezonach byłoby na pewno trudniej. Nie wiadomo, jak zareagowałaby firma Allianz Polska (udziałowiec klubu) - stwierdził Kostka.
- Nie chciałbym porównywać obecnego zespołu z tym sprzed 20 lat. To nie ma sensu, bo to inne epoki. Wydaje mi się, że piłkarsko chyba tamten prowadzony przeze mnie Górnik był lepszy. Myślę, że po uzupełnieniu składu o jednego, dwóch graczy zespół spokojnie poradzi sobie w ekstraklasie. Czy będzie walczył o mistrzostwo - to inna sprawa - dodał były bramkarz Górnika i reprezentacji Polski, a później trener zabrzańskiego zespołu.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]