Przegląd Sportowy: Górnik czeka na awans i transfery

Piłkarze Górnika Zabrze przegrali 2:3 z Wartą Poznań i o fecie z okazji awansu mogli w środę zapomnieć. W klubie panuje jednak przekonanie, że w najbliższy wtorek, w spotkaniu wyjazdowym z Dolcanem Ząbki, kropka nad "i" zostanie postawiona.
Wczoraj o najbliższej przyszłości rozmawiali prezes Łukasz Mazur, dyrektor sportowy Tomasz Wałdoch i trener Adam Nawałka. Żaden z nich nie dopuszcza do siebie myśli, by ekstraklasa, która jest na wyciągnięcie ręki, miała do Zabrza jeszcze w tym roku nie zawitać. - Nie spuścimy głowy ani o centymetr - zapowiada Nawałka. - W ogóle ten przegrany pojedynek z Wartą to świetny materiał szkoleniowy - dodaje i łatwo odgadnąć co może mieć na myśli. W ostatnich dniach coraz więcej mówi się o spodziewanych roszadach personalnych. Oczywiście szkoleniowiec nie wymienia żadnych nazwisk, nikogo nawet oficjalnie nie skrytykuje, bo on wyznaje zasadę solidarności z zespołem. Jednak środowa porażka pokazała, że Górnik potrzebuje solidnych wzmocnień. Nie chodzi już nawet o brak rozgrywającego. Luki są też na obu skrzydłach. Brakuje również konkurencji na środku obrony i w bramce. Sebastian Nowak, ale i też zawodnicy z formacji defensywnej czują się zbyt pewnie, a to nie sprzyja rozwojowi. Może dlatego klub z Roosevelta rozważa zatrudnienie Marcina Dymkowskiego z Odry Wodzisław i Ugokuchukwu Ukaha z Widzewa Łódź. Ta para stanowiłaby ciekawą alternatywę dla obecnie grającego duetu stoperów, czyli Adama Banasia i Michała Pazdana. Wydaje się jednak, że Górnik nie będzie szalał i nie zatrudni dwóch środkowych obrońców. Przecież trzeba będzie jeszcze wygospodarować środki na zwiększenie siły ofensywnej. Tu lista życzeń jest na razie skromna. Znajdują się na niej Waldemar Sobota z MKS-u Kluczbork oraz Tomasz Hołota z GKS-u Katowice. Wiadomo, że Górnik nie będzie wydawał wielkich pieniędzy na transfery, gdyż na gotówkowych transakcjach zabrzanie wiele razy się sparzyli. Po raz ostatni zimą, kiedy wyłożyli 300 tys. zł na zakup Konrada Cebuli, a ten gra poniżej oczekiwań. Dlatego będą poszukiwani głównie tacy zawodnicy, którym wygasają kontrakty. Nie można wykluczyć, że pojawią się głośne nazwiska, zwłaszcza jeśli uda się rozwiązać umowy z kilkoma najlepiej opłacanymi graczami.
Nieoficjalnie "Przegląd" dowiedział się, że Górnik Zabrze chętnie rozstałby się z Damianem Gorawskim, Robertem Szczotem i Przemysławem Pitrym. Transferowa karuzela ruszyłaby już wczoraj. Jednak podopieczni Nawałki nie zdobyli z Wartą ani jednego punktu. W tej sytuacji czeka ich nerwowa wyprawa do Ząbek. - Otrzymaliśmy zimny prysznic, ale nie załamujemy się, bo nadal jesteśmy na drugim miejscu - podkreśla Adam Banaś. - Dolcan jest zespołem, z którym Górnik musi sobie poradzić - dodaje Tomasz Zahorski.
Akurat tych dwóch zawodników może ze spokojem czekać na kolejny sezon. Na Roosevelta zgodnie twierdzą, że gdyby nie Banaś, Zahorski i Adrian Świątek to Górnik już dawno przestałby się liczyć w walce o awans.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]