Piłkarze Górnika wzięli udział w "Rudzkim Dniu Dziecka"

1 czerwca, w wyjazdowym starciu z Dolcanem Ząbki, Górnik Zabrze zamierza zapewnić sobie powrót do Ekstraklasy. - Jedno spotkanie nie może przekreślić tego, co zrobiliśmy do tej pory - mówi trener Adam Nawałka, którego piłkarze, mimo przygotowań do meczu, znaleźli czas dla swoich kibiców. 
- Przygotowania do meczu ruszyły pełną parą. Przeanalizowaliśmy spotkanie z Wartą Poznań i wyciągnęliśmy z niego odpowiednie wnioski - twierdzi opiekun Górnika. Jego zdaniem nie ma żadnego znaczenia fakt, że Dolcan rozegrał w sobotę (29 maja) zaległy mecz z Pogonią Szczecin (1:1). - Nie mamy co liczyć na zmęczenie rywala. Ja akurat twierdzę, że im częściej można grać, tym lepiej dla piłkarzy - mówi.
W czasie gdy Dolcan toczył bój z Portowcami, zabrzanie odwiedzili w sobotnie popołudnie swoich kibiców w Rudzie Śląskiej. Zespół Górnika wziął udział w "Rudzkim Dniu Dziecka", zorganizowanym na stadionie Wawelu Wirek. - Jednym z naszych miłych obowiązków jest spotykanie się z naszymi kibicami. Z radością przyjechaliśmy do Rudy, gdzie zobaczyliśmy uśmiechy na twarzach dzieciaków proszących o autografy. Oby z tych młodych ludzi w przyszłości byli kibice i piłkarze Górnika - kończy Nawałka.
Tymczasem Grzegorz Bonin i Robert Szczot wracają do pełni sił. Trener Nawałka najprawdopodobniej będzie mógł skorzystać z tego duetu skrzydłowych we wtorkowym mecz Górnika z Dolcanem w Ząbkach. Ten mecz może przesądzić o awansie zabrzan do Ekstraklasy.
Kibiców Górnika cieszy zwłaszcza powrót Bonina, który przed kontuzją (zapalenie ścięgna Achillesa) pełnił rolę motoru napędowego ofensywnych akcji zabrzan. Trójkolorowym do awansu brakuje zaledwie jednego punktu. Do końca pierwszoligowych rozgrywek zostały dwie kolejki.

źródło: futbolnews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]