"Cidry" zagrają na stadionie im. Ernesta Pohla?

Beniaminek I ligi, Ruch Radzionków przygotowuje wniosek licencyjny na grę w tej klasie rozgrywkowej. Jako, że stadion "Cidrów" znajduję się na terenie Bytomia, w modernizację obiektu nie może się włączyć gmina Radzionków. Wszystko wskazuje na to, że radzionkowianie będą musieli znaleźć zastępczy obiekt.  Władze Ruchu Radzionków przeprowadziły już wstępne rozmowy z prezesem Górnika, Łukaszem Mazurem. Odpowiedź była pozytywna, ale w tym przypadku dysponentem stadionu jest miasto Zabrze.
Obydwa kluby ostatnio "zbliżyły się" nieco przy okazji rozmów o wypożyczeniu Dawida Jarki z Zabrza do Radzionkowa. Zresztą współpraca tych dwóch ośrodków datuje się jeszcze od połowy lat dziewięćdziesiątych, kiedy do Ruchu przyszło całe grono "młodych zdolnych" z Roosevelta (m.in. Adam Kompała, Roman Cegiełka, Czesław Wrześniewski, Tomasz Grozmani, Rafał Jarosz, Grzegorz Lekki) oraz trener Jan Żurek. Dziś też grają w "Cidrach" znakomici ekszabrzanie: poza Kompałą i Jarką, także Jacek Wiśniewski i Piotr Gierczak. A niewykluczone, że będą i następni.

źródło: Sport / MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]