Fakt: Górnik bojkotuje Widzew

Wojna na linii Łódź - Zabrze! Zamiast fety związanej z awansem obu zasłużonych klubów do ekstraklasy jest wielki skandal. - Mecz z Widzewem potraktujemy jak sparing - mówi Łukasz Mazur, prezes Górnika. Nie tak powinno wyglądać zakończenie sezonu na boiskach pierwszej ligi... 

Widzew i Górnik wywalczyły już awans do ekstraklasy. Sobotni mecz miał być okazją do świętowania sukcesu przez obie drużyny i przez kibiców obu zespołów. Tak się jednak nie stanie. Wszystko zaczęło się od pisma skierowanego przez władze Widzewa do PZPN. Działacze łódzkie klubu napisali w nim, że "ewentualny przyjazd kibiców Górnika będzie miał głównie na celu wywołanie awantur i popsucie sportowego święta. Wiadomo wręcz, iż niektóre grupy chuliganów z Zabrza szykują się na przyjazd do Łodzi nie po to, by wejść na mecz, ale by zakłócić porządek pod stadionem".

Treść pisma wywołała w Zabrzu burzę. - Nie chcę nawet tego komentować. Gdyby jakiś kibol anonimowo użył takich słów w internecie, już by zawrzało. A co dopiero, kiedy pojawiają się w oficjalnym stanowisku klubu?! Nieodpowiedzialna jest i forma i treść pisma. Myślę, że ktoś tu nie dorósł do ekstraklasy - mówi bez ogródek prezes Górnika Łukasz Mazur.

W Zabrzu oliwy do ognia dolewa jeszcze fakt, że Widzew jest klubem zaprzyjaźnionym z Ruchem Chorzów, z którym z mocno na pieńku mają fani zabrzańskiej jedenastki. - Nie chcemy jątrzyć, wręcz przeciwnie, ale piłka nożna jest dla kibiców. Dlatego do Łodzi nie jadą ani przedstawiciele klubu, ani naszego sponsora firmy Allianz. My mecz w Łodzi traktujemy jak sparing. Jeśli Widzew chce się cieszyć tylko we własnym sosie, to bez nas - zapowiada prezes Mazur.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]