Wałdoch: Nowi piłkarze muszą oswoić się z presją

W Zabrzu dzień bez konferencji to najwyraźniej dzień stracony. We wtorek zaprezentowano kolejnych dwóch piłkarzy. - W Nowym Sączu płacz. Udało nam się podpisać umowy z ich najlepszymi piłkarzami - pochwalił się na początku prezes Górnika Łukasz Mazur. To duet bramkostrzelny - 18-letni Michał Jonczyk i osiem lat starszy Maciej Bębenek strzelili w sumie 14 goli (po siedem) w minionym sezonie. Jonczyk jest uważany za jednego z najlepszych polskich piłkarzy młodego pokolenia! Jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji do lat 18. Przed dwoma laty Tomasz Wałdoch próbował go ściągnąć do Niemiec. Piłkarz odmówił, chcąc skończyć w Polsce szkołę. - Za rok piszę maturę. Nie trzeba mnie do nauki mobilizować. Myślę, że przejście do Górnika stwarza mi najlepszą okazję do rozwoju kariery - powiedział piłkarz podczas prezentacji. - Ja już maturę zdałem. Mam nadzieję pokazać w nowym klubie, że potrafię dobrze grać w piłkę - dodał 26-letni Bębenek. - Nie udało mi się ściągnąć wtedy Michała do Schalke, za to teraz możemy być zadowoleni ze sfinalizowania tego transferu - mówi Wałdoch. - Oczekiwania zarówno wobec Michała, jak i Macieja Bębenka są bardzo duże, ale oni muszą się oswoić z presją. Wierzę, że obaj będą wiedli u nas prym - dodaje dyrektor sportowy Górnika Zabrze.

Bębenek ma 28 lat i jest pomocnikiem. W Sandecji był ostatnio zdecydowanym liderem zespołu. - To piłkarz uniwersalny, najczęściej grał na prawej stronie. Bardzo ciekawie zapowiada się jego rywalizacja z Grześkiem Boninem - mówi Wałdoch. Krytycy przypominają jednak, że Bębenek grał wcześniej w Widzewie i Polonii Bytom i nie potrafił się przebić do podstawowego składu.

Wciąż nie jest jasne co z Michałem Pazdanem. Okazuje się, że oferta, którą otrzymał ponoć z tajemniczego zachodniego klubu, jest już chyba nieaktualna.

źródło: Gazeta Wyborcza / PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]