Dziury nie będzie

To już praktycznie przesądzone. Michał Pazdan, po naderwaniu więzadeł, wróci na boisko najwcześniej za trzy miesiące.
Jeżeli nie będzie większych komplikacji, to najwcześniej w połowie października wróci na boisko Michał Pazdan, jeden z bardziej doświadczonych piłkarzy Górnika Zabrze. To efekt urazu, jakiego były reprezentant Polski doznał w sobotnim sparingu z GKP Gorzów. Pazdan ma naderwane więzadła poboczne.
- Już pierwsze wiadomości były mało optymistyczne, ale cały czas czekamy na ostateczną diagnozę. Co wiemy dziś? Więzadła nie są zerwane, ale naderwane. Prawdopodobnie trzy miesiące nasz zawodnik będzie poza treningiem - twierdzi prezes Górnika, Łukasz Mazur.
Pazdan w meczu z Gorzowem był próbowany na nowej-starej pozycji, defensywnego pomocnika. - To bardzo wszechstronny piłkarz. Myślę, że trenerzy widzą dla niego miejsce w różnych wariantach taktycznych. Dziś można powiedzieć "szkoda", ale sezon trwa dziesięć miesięcy. Cały czas wierzymy, że Michał pomoże drużynie w nowym sezonie. Na szczęście przyjęliśmy zasadę, by mieć dwóch graczy na każdą pozycję. Nie zostajemy po tym urazie z wielką "dziurą" - dodaje prezes Górnika.
Pazdan miałby jesienią mniejsze szanse na grę w roli środkowego defensora. Górnik sprowadził w jego miejsce Mariusza Jopa, ostatnio gracza krakowskiej Wisły. To dlatego trener Adam Nawałka próbował Pazdana w roli defensywnego pomocnika. Piłkarz grał na tej pozycji dwa lata temu. I to grał bardzo dobrze. - Oczywiście, że szkoda kontuzji każdego piłkarza, ale mamy przecież ogranych w lidze Mariusza Przybylskiego i Adama Dancha - dodaje prezes Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]