Fakt: Stracili 3 mln na Szczocie

To bez wątpienia najgorszy transfer Górnika w ostatnich latach. Zabrzański klub na ściągnięciu Roberta Szczota z Jagiellonii Białystok stracił blisko 3 miliony złotych. Mimo to w klubie odetchnięto z ulgą, bo dzięki temu, że piłkarz przystał na rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron, Górnik zaoszczędził kolejny milion. 
Piłkarz trafił na Roosevelta za sprawą Henryka Kasperczaka w styczniu 2009 roku. Za sam transfer zabrzanie zapłacili 1,7 mln zł, a do tego doszła wysoka prowizja dla menadżera. Szczot podpisał trzyletni, lukratywny kontrakt, gwarantujący mu miesięcznie około 50 tysięcy złotych brutto. Niestety na boisku piłkarz już tak nie błyszczał. W trzynastu meczach strzelił ledwie jednego gola, a Górnik po 31 latach po raz drugi w swojej historii spadł z ekstraklasy.
Za to dużo więcej o piłkarzu mówiło się w kontekście pozaboiskowym. Najpierw Szczot popadł w konflikt z trenerem Ryszardem Komornickim i trafił do zespołu rezerw. Po objęciu zespołu przez Adama Nawałkę wrócił do łask, ale znowu nie wnosił nic do gry zespołu. W pierwszej lidze wystąpił w 25 meczach, gdzie zdobył ledwie trzy bramki. Piłkarz nie zgodził się również na renegocjacje wysokiego kontraktu po spadku zabrzan z ekstraklasy. Sam zainteresowany miał odpowiedzieć na tę propozycję w słowach: „Za darmo grać nie będę”.
Dzisiaj w Zabrzu są szczęśliwi, że „problem Szczota” mają już za sobą. Mimo, że rozstanie było kosztowane, bo zawodnik dostał na odchodne równowartość pięciu pensji, czyli kolejne 250 tys. zł, to jednak jego pozostanie do końca umowy, obciążyłoby budżet Górnika kwotą miliona złotych. – Piłkarz ma wewnętrzne przekonanie, że jest bardzo dobry. Może potwierdzi to w nowym miejscu pracy, ale nasze zdanie jest zupełnie inne. To zawodnik, który nie zdawał sobie sprawy ze swoich braków. Nie chcę oceniać poprzednich zarządów, ale mogę podkreślić, że obecnie w Górniku obowiązuje zasada – jaka praca, taka płaca – tłumaczy Łukasz Mazur, prezes Górnika.
Zawodnik kilka dni temu przesłał do klubu z Roosevelta fax, z podpisaną umową dotyczącą rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]