"Remont" stadionu - informacja SKSGZ

W związku z przeprowadzonym "remontem" na stadionie Górnika Zabrze, Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze postanowiło doinformować kibiców o nowych "dogodnościach", które będą miały zaszczyt spotkać kibiców od rundy jesiennej.
Spółka MOSiR, w związku z ustawą o organizacji imprez masowych, przygotowała dla Nas bramofurty. Są zainstalowane jeden przy drugim co w znaczącym stopniu skumuluje i wywoła sztuczny tłok przy wejściu. Niestety. nikt nie pomyślał o tym, by wejścia zrobić szersze, a bramofurty w kilkumetrowej odległości od siebie.
Do bramofurtów prowadzić będzie ścieżka, nasyp, który przy większych lub mniejszych opadach atmosferycznych zamieni się w tor przeszkód dla quadów, a nie wejście dla kibiców.
Bramofurty same w sobie wyglądają na nowe, jednak nikt nie pomyślał o wejściu dla niepełnosprawnych, o tym, że ludzie są różnych gabarytów, często słusznych, i że z wejściem w wąski bramofurt będą mieli problem. Całość związana z bramofurtami wygląda nieciekawie i już teraz należy uzbroić się w sporą porcję cierpliwości i wyrozumiałości.

Pragniemy także poinformować o wyjątkowości naszego stadionu, który to został wzbogacony w pokaźną ilość kamer, która tworzy niepowtarzalny, wyjątkowy klimat rodem z Alcatraz.

Na koniec o kartach kibica i systemie, którego wdrożenie nie jest wymysłem ustawy o imprezach masowych, nie mniej jednak na takie rozwiązanie w Zabrzu się zdecydowano.
Spółka MOSiR jako zarządca obiektu ogłosiła przetarg na wdrożenie systemu identyfikacji kibiców. System ten wdroży firma WASKO mająca doświadczenie w postaci wdrożenia podobnego systemu w Lubinie (kibice tamtejszego Zagłębia z tegoż systemu zadowoleni nie są), jak będzie w Zabrzu czas pokaże.

Już na samym starcie, a raczej przed startem widać pierwsze problemy:
- brak w sprzedaży karnetów
- brak w sprzedaży kart kibiców
Spowoduje to, że na krótko przed rozpoczęciem rozgrywek, w 4 punktach w Zabrzu trzeba będzie podołać zadaniu wyrobienia kilku tysięcy elektronicznych kart.

Podawano już 3 terminy wdrożenia i rozruchu systemu. Z naszych informacji wynika, że 3 termin także zostanie przesunięty. Karty najprawdopodobniej dotrą we wtorek lub środę przyszłego tygodnia. Całość zainstalowaną przez MOSIR ZABRZE pozostawimy pod ocenę wszystkim kibicom Górnika.Ze sportowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]