Na szkocką nutę

150 kibiców Górnika Zabrze miało wczoraj, w studiu Polskiego Radia Katowice, nagrywać hymn klubu skomponowany przez Jacka Łaszczoka vel Stachurskiego. Fanów przyszło o połowę mniej, Stachursky nie zjawił się wcale. - Może pokażę się na teledysku, który chcemy nakręcić w maju. Na pewno będę też na meczu Górnika z Lechem, by zobaczyć, jaka będzie reakcja trybun na mój hymn. W sumie to nie wiadomo czy to będzie hymn, czy tylko zwykła piosenka, która ma umilać czas przed gwizdkiem. Mam jednak informacje, że tekst i muzyka spodobały się w klubie - mówi Stachursky, który chyba jednak nie ma najlepszych informacji. - Tekst nie powalił mnie na kolana - mówi prezes Zbigniew Koźmiński.

- Pan napisałby lepszy?

- Czy ja jestem krytykiem muzycznym bądź literackim? Nie znam się na tym, ale może w praniu ten hymn będzie miły dla ucha - dodaje szef Górnika.

Kibicom tekst i melodia na szkocką nutę, chyba przypadły do gustu. Może jednak fani zmienią zdanie, gdy usłyszą, że producenci chcą ich nabić w butelkę. - Jak słabo zaśpiewają to zaprosimy do nagrania profesjonalny chórek, a śpiew kibiców dodamy jako podkład - mówili przed nagraniem.

Kibice nie bardzo radzili sobie ze śpiewem, choć mieli podkład z głosem Stachurskiego. - Nie wstydzimy się swoich głosów, przyjechaliśmy tutaj, bo jesteśmy prawdziwymi kibicami - mówili najstarsi z grupy fanów Zygfryd Skrzypek i Jacek Szwarc. Na wideoklipie kibiców też nie zabraknie, choć główne role mają zagrać piłkarze.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online