Czyste sumienie Koźmińskiego

Marek Koźmiński, właściciel Górnika Zabrze, stał się ostatnio głównym importerem piłkarzy z Brazylii na nasz rynek. Wczoraj, do przebywających we włoskiej Cocaglli drużyny Górnika dołączyli kolejni piłkarze z Kraju Kawy: 20-letni Hernani i 21-letni Joao Paulo. - To nie są ludzie do nauki, ale do grania. I to mnie bardzo cieszy, bo mamy teraz trochę kłopotów - mówi Koźmiński. Koźmiński polecił także Wiśle Kraków Edno, który jeszcze miesiąc temu był przymierzany do Górnika. Jednak wtedy mówiono, że Edno doznał kontuzji i będzie musiał pauzować przez pół roku. Prawda okazała się inna. - Nas nie było stać na Edno, kwota transferowa była dla nas astronomiczna (Fundusz inwestycyjny z Liechtensteinu, który kupuje Brazylijczyków do Górnika był w stanie wyłożyć maksiumum 400 tysięcy dolarów na zakup zawodnika - przyp. red.). Wiedziałem jednak, że to dobry piłkarz, a tak się złożyło, że Wisła szuka lewego pomocnika. Dla "Białej Gwiazdy" nie jesteśmy teraz rywalem, dlatego poleciłem im Edno z czystym sumieniem. Gdyby lewego pomocnika szukał GKS Katowice to nie pisnąłbym słówkiem - tłumaczy Koźmiński.
Obecnie kolonia zagraniczna w Górniku liczy 6 osób, gdyż klub wypożyczył do III ligowej Walki Zabrze 18-letniego Gaudinho. Nie jest wykluczone, że zabrzanie zechcą znaleźć nowego pracodawcy dla Bośniaka Vladimira Sladojevicia, gdyż może dla niego zabraknąć miejsca w składzie.

źródło: Tempo
nadesłał: slideRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online