Górnik II kontra Dalin 1:0

Na zgrupowaniu w Kuźni Raciborskiej przebywa czwartoligowa drużyna Dalinu Myślenice. Jej trenerem jest słynny przed laty piłkarz Wisły Kraków Kazimierz Kmiecik. W 1972 roku zdobył z reprezentacją Polski złoty medal na olimpiadzie w Monachium, a cztery lata później srebrny w Montrealu. Był także na mistrzostwach świata w 1974 roku w Republice Federalnej Niemiec, gdzie Polska zajęła trzecie miejsce. 
Dalin to bardzo dobrze zorganizowany klub. Już sam fakt, że zawodnicy z Myślenic uczestniczą w zimowym obozie jest wielce znaczącym wydarzeniem w czwartej lidze. O takim luksusie zawodnicy drugiej drużyny Górnika mogą tylko pomarzyć. Cały czas trenują w Zabrzu i są pod tym względem zupełnymi amatorami. Na boisku zachowują się jednak, jak prawdziwi zawodowcy, o czym przekonali się podopieczni Kazimierza Kmiecika podczas sparingu obu drużyn, rozegranego na trocinowym boisku przy ulicy Roosevelta. Trener Górnika Andrzej Kobiałka miał do dyspozycji tylko jedenastu zawodników, podczas gdy Kmiecik wystawił do gry praktycznie dwa składy. O dziwo zabrzanie spisywali się znaczniel lepiej od rywali. Kmiecik podziwiał ich zaangażowanie i wolę walki. Często też krzyczał na swoich podopiecznych, którzy czasami dość niemrawo poruszali się po boisku. Górnik wygrał 1:0. Bramkę w 65. minucie zdobył Tomasz Rzepka. Najpierw strzelał Wojciech Simon, piłka odbiła się od poprzeczki, przejął ją Rzepka i plasowanym strzałem skierował do siatki. Wcześniej dwukrotnie sam na sam z bramkarzem Dalinu był Piotr Murzyn, ale nie potrafił tego wykorzystać. Bliski zdobycia gola był także Adrian Nawrot.

- Mam bardzo szczupłą kadrę. Praktycznie nie ma kto u nas wchodzić na zmiany. Tym bardziej się cieszę z tego zwycięstwa. Ono na pewno zmobilizuje zawodników do dalszego intensywnego treningu - powiedział Andrzej Kobiałka.

Mecz rozegrano na dobrze przygotowanym boisku. Prowadziła go trójka sędziowska: Henryk Ratajczak, Krzysztof Pietrzyk (obaj z Zabrza), Grzegorz Wiercioch (Knurów). Godne podkreślenia jest to, że arbitrzy wykonywali swoje obowiązki społecznie.

GÓRNIK II wystąpił w składzie: Bartłomiej Nawrat (46. Tomasz Poroz) - Tomasz Rzepka, Szymon Kapias, Łukasz Mach, Adam Kiełtyka, Michał Majewski, Grzegorz Gołaszewski, Tomasz Szczeponik, Wojciech Simon - Adrian Nawrot, Piotr Murzyn. Najbliższe sparingi Górnik II rozegra z: Spartą Zabrze (25 II) i Slavią Ruda Śląska (28 II).

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]