Relacje z wyjazdów do Gydni i Płocka

› 21.08.2010 - Arka Gdynia - Górnik Zabrze 2:0 (Ekstraklasa)
Mecz odbył się na stadionie rugby, gdyż obiekt Arki jest gruntownie modernizowany. Z tego powodu Arka przyjmuje niewielką liczbę kibiców gości - maksymalnie 150 osób.
Do Gdyni jedziemy pociągiem rejsowym. W Sopocie część kibiców Górnika wysiada (60 osób - w tym zakazowicze) i udaje się na plaże. Tam czas spędzają na kąpielach w morzu i piwkowaniu pod parasolami. Po kilku godzinach na plaży pojawia się grupa (60 osób) z Lechii Gdańsk. Starciu zapobiegła policja, która odgrodziła obie zwaśnione grupy.
Pozostali kibice Górnika na stadion dotarli w grupie 104 osób. Wywiesili dwie flagi: "Będziemy z Tobą aż do śmierci", "Ekipa Szyderczy Palec". Prowadzili dobry doping jak na taką liczbę, w asyście bębna.
Podczas drogi powrotnej pod pociąg wpadła... krowa, która zginęła na miejscu. Z tego powodu powrót znacznie się wydłużył i trwał w sumie ponad 28 godzin.

› 25.08.2010 - Wisła Płock - Górnik Zabrze 1:3 (Puchar Polski)
Teren wokół stadionu Wisły Płock to jeden wielki plac budowy, gdyż powstaje tam nowoczesna hala sportowa. Z tego powodu w Płocku nie są przyjmowani kibice drużyny gości. Mimo tego w Płocku pojawiło się dokładnie 46 kibiców Górnika, którzy obejrzeli mecz dzięki uprzejmości "Nafciarzy". Większość podróżowała samochodami, kilka osób dojechało pociągiem.
Sam mecz nie zgromadził na stadionie tłumu widzów. Jedynie młyn gospodarzy prezentował się przyzwoicie. Kibice Górnika zajęli mały sektor na skraju trybuny gospodarzy, gdzie wywiesili swoją flagę ("Będziemy z Tobą aż do śmierci"). Prowadzili sporadyczny doping.
Ogólnie mecz na trybunach przebiegał w przyjaznej atmosferze, gdyż jeszcze do niedawna kibiców obu klubów łączyła zgoda. Podróż w obie strony spokojna.Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]