W Zabrzu "święta wojna" z Ruchem

"Kiedyś będąc już mistrzem Polski, przegraliśmy w Chorzowie 1:5, bo moi zacni koledzy z obrony już wcześniej świętowali tytuł. Kibice Ruchu się z nas wtedy śmiali" - wspominał były piłkarz Górnika Stanisław Oślizło.
"To zawsze były pełne dramaturgii spotkania i mimo że przecież miałem w Ruchu wielu przyjaciół, z którymi spotykałem się na zgrupowaniach reprezentacji narodowej, to ta przyjaźń... kończyła się przy pierwszym gwizdku sędziego rozpoczynającego derby" - dodał Oślizło. 
Zabrzanie z Ruchem zagrają po rocznej przerwie spowodowanej spadkiem z ekstraklasy. "Dobrze, że znów się zmierzymy w lidze, bo ekstraklasa bez Górnika była niepełna. Zdajemy sobie sprawę ze skali trudności, jakie nas w niedzielę czekają, bo zabrzanie są dobrej dyspozycji. Co nie znaczy, że nie powalczymy o komplet punktów" - stwierdził szkoleniowiec Ruchu Waldemar Fornalik, który zaczynał swoją trenerską przygodę z ekstraklasą w roli trenera Górnika.
"Zapowiada się trudny mecz. Musimy wierzyć w swoje umiejętności. Mamy uznanie dla klasy rywala ale zagramy bez respektu" - dodał trener gospodarzy Adam Nawałka.
W tym sezonie na stadion w Zabrzu nie są wpuszczani ze względów bezpieczeństwa kibice drużyn przyjezdnych i chorzowian też w niedzielę nie będzie. "Szkoda, bo kibice wszędzie nas wspierają. Ciekawsze są widowiska z udziałem sympatyków obu stron. Jednak musimy się z taką sytuacją pogodzić" - podsumował Fornalik.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]