Stachowiak nowym "nr 1" w Górniku?

Trener Adam Nawałka mocno zaskoczył, wystawiając w meczu z Ruchem (1:0) Adama Stachowiaka. Były golkiper Odry Wodzisław, który miał półroczny rozbrat z piłką, ma nadzieję, że na dłużej zagości w bramce Górnika Zabrze w miejsce Sebastiana Nowaka. 

- Jak smakuje derbowe zwycięstwo z odwiecznym rywalem?
- Myślę, że żadne zwycięstwo nie będzie lepiej smakować. To dla nas mecz najbardziej prestiżowy. Najważniejsze jest to, że zdobyliśmy w nim trzy punkty. Myśleliśmy, że to będzie zacięte spotkanie. I tak było. Udało nam się strzelić jednego gola i to my cieszymy się z trzech punktów.

- To wynik idzie w świat, a o grze za niedługo nikt nie będzie pamiętał. Ale derby nie stały na wysokim poziomie...
- Graliśmy konsekwentnie to, co chcieliśmy. Parę błędów nam się zdarzyło, ale bez konsekwencji. Najważniejsze, że z tyłu zagraliśmy na zero, a z przodu wpadła jedna bramka. Trzy punkty i wielkie święto w Zabrzu!

- Jak Pan ocenia swoją grę przeciwko Ruchowi? Wygryzie Pan na dłużej ze składu Sebastiana Nowaka?
- Bardzo cieszę się, że zagrałem w tym meczu. Myślę, że rywalizacja ze Sebastianem jest bardzo zdrowa i obaj na niej skorzystamy. Było widać niewątpliwie to, że nie grałem przez pół roku po kontuzji. Muszę popracować troszeczkę nad tym, by lepiej wyczuć dystans. Wtedy nie będzie takich kontrowersji, jak po tym meczu.

- Kilka razy daleko wychodził Pan z własnej bramki. Dlaczego decydował się Pan na tak ryzykowne kroki?
- Chcę pomagać kolegom. W jednej sytuacji to było dobre zachowanie. Mariusz Jop jest na tyle doświadczony, że wyszliśmy z tego cało. A drugie wyjście było trochę niepotrzebne, bo Adam (Banaś - dop. red.) miał wszystko pod kontrolą. Myślę, że będę grał lepiej z każdym meczem.

źródło: FutbolNews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]