Wypowiedzi po meczu Górnik - Ruch

Adam Stachowiak (Górnik): - Cieszę się, że wystąpiłem w tym spotkaniu, bo miałem dość długą przerwę w grze. Muszę nad sobą popracować i będę robił wszystko, aby pomóc kolegom z zespołu. Na moje trzy wyjścia z bramki - dwa były niepotrzebne i zdenerwowały tylko zgromadzonych kibiców. 

Tomasz Zahorski (Górnik): - Przez najbliższe pół roku możemy z dumą spacerować po Śląsku - aż do kolejnych derbów. Po wpadce w Gdyni byliśmy trochę podłamani, ale skrzydeł dodała nam wygrana w Pucharze Polski. Z przebiegu meczu wygraliśmy zasłużenie i teraz skupiamy sie na kolejnym meczu z Cracovią.

Krzysztof Pilarz (Ruch): - Wydaje mi się, że nie miałem szans na skuteczną obronę rzutu wolnego. Piłka była dobrze uderzona, leciała nad murem. Wcześniej moim zdaniem nie było faulu, Grodzicki wygrał główkę z Zahorskim i tyle. Atmosfera na stadionie była wspaniała, tym bardziej szkoda straconych punktów.

Piotr Gierczak (Górnik): - To był typowy mecz walki, w którym gra była szarpana. my mieliśmy swoje sytuacje, Ruch swoje, najważniejsze, że wygraliśmy. A wygrać musieliśmy koniecznie, bo już w Gdyni należały nam się punkty. Słyszałem, że "Niebiescy" mieli pretensje do sędziego. Niech nie przesadzają, sędzia dobrze prowadził mecz i gwizdał równo w obie strony.

Mariusz Magiera (Górnik): - Na treningach dużo czasu poświęcamy stałym fragmentom gry. Z tego miejsca zwykle przymierzam ja, albo Olek Kwiek, a jest jeszcze w kolejce Adam Banaś. Zresztą Adam fantastycznie przymierzył z rzutu wolnego w poprzednich derbach, wtedy też wygraliśmy z Ruchem 1:0. Od początku oba zespoły grały bardzo zachowawczo, choć wydaje mi się, że to my mieliśmy więcej z gry. Gdyby wcześniej bramki strzelili Bonin, czy Gierczak, to byłoby łatwiej. Ale i tak bardzo się cieszymy z tej wygranej i punktów. To dopiero moja druga bramka w ekstraklasie, ale bardzo cenna, bo zdobyta w meczu, który pamięta się do końca życia.

Andrzej Iwan (były napastnik Górnika i reprezentacji, ekspert stacji Orange Sport): - Mecz nie stał na najwyższym poziomie, ale ja tego się spodziewałem i nie czuję się zawiedziony. Było w nim dużo walki, ambicji, Górnik dopiero się buduje. Ruch przegrał trochę na własne życzenie, zagrał w drugiej połowie zbyt zachowawczo. Taka taktyka nie przyniosła nawet punktu Ruchowi, choć gdyby nie ten wolny, to pewnie byłoby 0:0. Osobiście żałuję, że wcześniej nie padła bramka, bo wtedy oglądalibyśmy zupełnie inne widowisko.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]