Górnik współpracuje z Gwarkiem i MSPN

Po wielu latach bezowocnych rozmów i negocjacji w siedzibie Górnika Zabrze zostały podpisane umowy pomiędzy klubem a Gwarkiem Zabrze i MSPN Górnik Zabrze. Celem podpisanych porozumień jest zintegrowanie zabrzańskiego środowiska piłki młodzieżowej.
- Na wstępie chciałabym podziękować MSPN, że w trudnych dla Górnika czasach przejęli naszą młodzież. Udało im się od podstaw stworzyć i prowadzić szkółkę, za to jesteśmy im wdzięczni - powiedział prezes Łukasz Mazur. 

W ramach umowy z MSPN Górnik Zabrze grupy sportowe będą sukcesywnie trafiały pod skrzydła Górnika Zabrze. Jeżeli wszystkie przekazania grup będą przebiegały zgodnie z ustalonym harmonogramem to w niedalekiej przyszłości szkółka MSPN przestanie istnieć, bo wszystkie grupy będą występowały pod szyldem Sportowej Spółki Akcyjnej. Już teraz możemy obserwować występy połączonych sił Górnika i MSPN w śląskiej lidze juniorów starszych, okręgowej lidze juniorów i śląskiej lidze juniorów młodszych.

- Przez ostatnie lata było tu wielu prezesów i wiele obietnic. Prowadziliśmy wiele rozmów, ale nigdy nie było porozumienia. Cieszę się, że w Górniku wreszcie są ludzie z którymi można rozmawiać. Etapami będziemy dążyli do tego, by całość naszej szkółki przeszła na stan Górnika Zabrze. Będzie to dla nas duża radość, gdy nasi wychowankowie będą odnosili sukcesy w jego barwach - powiedział prezes MSPN Górnik Zabrze Tomasz Fatyga.

Poza MSPN Górnik zabrzański klub po kilkunastu latach osiągnął porozumienie z Gwarkiem Zabrze. - Jestem bardzo zadowolony, że wreszcie się to skończyło. Przez lata nie było woli ze strony Górnika, aby tą współpracę nawiązać. Na szczęście udało nam się ten rozdział zamknąć i teraz zawodnicy nie będą musieli okrężną drogą trafiać do Górnika - stwierdził wyraźnie zadowolony wiceprezes Gwarka Zabrze Jan Kowalski.

Z Gwarkiem została podpisana umowa o ścisłej współpracy na mocy której najzdolniejsi zdaniem trenerów Górnika zawodnicy będą trafiali tam gdzie jest im najbliżej czyli na Roosevelta. Wkrótce zakończy się także spłata wieloletnich długów Górnika wobec Gwarka: - Wszystko jest na dobrej drodze i zgodnie z harmonogramem - mówi prezes Gwarka Marian Ryndak. - Rozmowy toczyły się od kilkunastu lat i z każdą zmianą prezesa w Górniku negocjowaliśmy nowe warunki. Nigdy nie było umowy, ale jakoś ta współpraca wyglądała. Ostatnio przecież w Górniku występowali: Dawid Jarka, Adam Danch, Marek Krotofil czy Damian Furczyk. Myślę, że spisanie tej umowy pomoże naszym najlepszym zawodnikom, ale wszystko po stronie trenerów Górnika, aby te talenty wyłapali - kontynuuje prezes Gwarka.

Dyrektor sportowy Tomasz Wałdoch zdradził, że umowa pomiędzy Gwarkiem a Górnikiem jest bardzo precyzyjna pod wieloma względami. Poza oczywiście sprawami finansowymi reguluje ona m.in. wspólne spotkania sztabów szkoleniowych Górnika, Gwarka oraz MSPN w celu wymiany myśli szkoleniowej. - Po wielu rozmowach i spotkaniach udało się osiągnąć wspólne porozumienie, które ma się przyczynić do tego, aby Górnik był jeszcze silniejszy. Chciałbym, aby wszystkie szkółki piłkarskie w okolicy tak chętnie z nami współpracowały. Oby ta współpraca była wkrótce widoczna - wierzy dyrektor sportowy Tomasz Wałdoch.

- Ideą porozumienia jest to, abyśmy wszyscy w dobrych warunkach i przy dobrej współpracy inwestowali w młodzież. Wierzę, że to porozumienie stworzy w Zabrzu wspólną piłkarską rodzinę - powiedział na zakończenie wiceprezes Gwarka Józef Gawron z czym trudno się nie zgodzić.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]