Marciniak chwalony przez trenera Nawałkę

Górnik Zabrze przegrał ostatnie ligowe spotkanie z Jagiellonią Białystok (0:1), ale to nie znaczy, że żaden z piłkarzy śląskiej drużyny nie zasłużył na pochwały.
Zdaniem trenera Adama Nawałki świetnie spisał się Adam Marciniak, który zagrał na nietypowej dla siebie pozycji defensywnego pomocnika. Nominalnie jest lewym obrońcą. 
- Adam Marciniak ciężko pracował w środku boiska, dlatego skrzydłowi mogli sobie pozwolić na większą swobodę w ofensywie. Oczywiście nie wszystko w grze Marciniaka było doskonałe, ale to przecież była jego pierwsza ligowa szansa w tym sezonie. Jestem zadowolony, bo zawodnik zaraz po odbiorze zagrywał piłkę do przodu, przez to byliśmy groźniejsi dla rywala. Jeszcze brakuje mu szerszego spojrzenia na boisko, pewnej perspektywy, ale to powinno przyjść z czasem - ocenił grę piłkarza Nawałka.
Dodajmy, że trener stawia Marciniaka za wzór do naśladowania. - Bo nigdy nie narzeka i ma zdrowe podejście do rywalizacji. Tak myślących piłkarzy chciałoby się mieć w drużynie jak najwięcej - podsumowuje szkoleniowiec Górnika.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]