Zaproszą Walerija

Postać to dla sympatyków Górnika anonimowa, jednak kilka tygodni temu Walerij Mastierow zrobił na działaczach klub wielkie wrażenie. - Działo się to w Krynicy, podczas Forum Gospodarczego i naszego panelu, na który zostali zaproszeni m.in. premier Jan Krzysztof Bielecki oraz Stanisław Oślizło i Włodzimierz Lubański - zdradza Łukasz Mazur, prezes Górnika. 
- W pewnym momencie wyszedł przed scenę człowiek mówiący po rosyjsku i zaczął wspominać lata 60. i mecze Górnika z Dynamem Kijów w Pucharze Europy. Był, widział, a Włodzimierz Lubański do dziś jest idolem jego pokolenia. Pamiętał wszystko ze szczegółami, wyściskał się z panem Włodkiem. To była naprawdę wzruszająca scena, pokazująca, czym był kiedyś Górnik dla kibiców, nie tylko w Polsce - dodaje prezes Górnika.
Okazało się, że Walerij Mastierow to od lat korespondent "Moskowskije Nowosti" i wielki kibic piłkarski. Dopiero w Krynicy, po latach, mógł jednak spotkać osobiście Lubańskiego. Już wtedy dostał od Górnika pamiątkową koszulkę, z której był bardzo zadowolony. - Przecież takie barwy ma nasza rosyjska, flaga - mówił wtedy Mastierow. Górnik zaprosił go też na jedno ze spotkań. Okazuje się, że Mastierow prawdopodobnie zobaczy już najbliższy mecz Górnika z Wisłą Kraków. Lubańskiego co prawda na trybunach nie będzie, ale zawsze będzie miał okazję skonfrontować historię z rzeczywistością.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]