Górnik chce grać na przebudowywanym stadionie

W niedalekiej przyszłości, bo już wiosną 2011 roku, ma ruszyć budowa nowego obiektu Górnika Zabrze. Ta dobra nowina jest jednak przyćmiewana przez problemy... Trójkolorowi nie wiedzą, bowiem gdzie będą grać i trenować w przyszłej rundzie. 

Wymarzony przez zarząd, piłkarzy oraz kibiców Górnika scenariusz to gra... na przebudowywanym stadionie: - Chcielibyśmy grać na budowanym obiekcie, tak jak udało się to warszawskiej Legii - opowiada Łukasz Mazur. Prezes Trójkolorowych nie jest jednak przekonany czy uda się zrealizować tą opcję: - To okaże się po przetargu i rozmowie z wykonawcą, gdy dowiemy się czy będzie w stanie zagwarantować pewne kwestie, jak na przykład że kierowca dźwigu nie przejedzie nam po połowie murawy.

- Gry przed własną publicznością na własnym boisku nie da się niczym zastąpić. Dlatego wolelibyśmy grać tutaj, w Zabrzu. Dla mniejszej publiczności, ale przy tej atmosferze... - opowiada Adam Banaś. Po chwili kapitan Górników dopowiada: - Ale przeprowadzka oczywiście w niczym nam nie przeszkodzi, będziemy dawać z siebie wszystko na każdym obiekcie, na którym przyjdzie nam występować.

Stadionami, które najprawdopodobniej ugoszczą Górnika, jeśli nie uda się uzyskać zgody na występy na przebudowywanym obiekcie, to Stadion Śląski i arena katowickiego GKS: - Wolelibyśmy jednak uniknąć przeprowadzki. Popatrzmy jak żenująco niska była frekwencja na meczach Cracovii i Wisły, gdy te nie grały na własnych stadionach. A przecież one występowały w Krakowie. Natomiast my mówimy o przenosinach do innego miasta - martwi się prezes.

Ewentualne przenosiny Górnika to jednak nie jedyny problem zabrzan. Gdy rozpocznie się budowa nowego stadionu czternastokrotny Mistrz Polski zostanie praktycznie pozbawiony boisk treningowych, z którymi już teraz jest problem. - To temat, który spędza mi sen z powiek od początku, gdy jestem w Górniku. Nie ma co ukrywać, w najbliższym czasie będzie czekała nas tułaczka po boiskach treningowych. To jednak problem, który będzie musiał logistycznie rozwiązać Tomek Wałdoch - prezes zawiesza głos.

Po chwili kontynuuje i popuszcza wodze fantazji: - Naszym marzeniem jest budowa solidnego europejskiego klubu. Aby to osiągnąć obowiązkowo musimy uzyskać nowy stadion, a później boiska treningowe, szkoleniowe obiekty dla młodzieży... Chcemy zbudować coś, czego jeszcze w Polsce nie ma - mówi.

źródło: FutbolNews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online