Forum
 

Przegląd Sportowy: Górnik zalega z płatnościami

Piłkarze Górnika Zabrze nie dostali zapisanych w kontraktach premii za awans do ekstraklasy. Chodzi o 4 miliony złotych. To nie wszystkie długi wobec drużyny, bo klub zalega też z płatnością wyjściówek i premii meczowych za ostatni miesiąc, a to kolejne 200 tysięcy.
- Kiedy przychodziłem wiosną do klubu to zaległości dotyczyły trzech miesięcy - mówi prezes Łukasz Mazur. - Dzięki oszczędnościom i zaciskaniu pasa udało nam się istotną część spraw finansowych wyprostować. Cudów nie ma. Z dnia na dzień niczego nie da się uregulować. Tym bardziej że nie przyszedł do nas żaden święty Mikołaj z workiem pełnym pieniędzy - dodaje szef klubu. Największym zmartwieniem jest oczywiście premia za awans. Na Roosevelta żartują, że tak dużej nagrody nie dostał nawet Lech Poznań za mistrzostwo Polski. Gracze Kolejorza otrzymali tylko 2 mln zł, a Górnik aż 4 miliony, w dodatku za wyczyn sportowy o dużo mniejszym ciężarze gatunkowym. Nikt z obecnego kierownictwa nie chce jednak tej sprawy komentować. Z drugiej strony nie jest tajemnicą, że ogromna część tegorocznego budżetu idzie na spłatę starych zobowiązań. Nieoficjalnie wiemy, że 2,5 z 14 milionów pochłaniają pensje dla piłkarzy zesłanych do rezerw (Damian Gorawski, Paweł Strąk, Michał Karwan), którzy ani myślą rozwiązywać kosztownych kontraktów. W budżecie na przyszły rok znowu trzeba będzie wykroić środki na spłatę starych zaległości. Dopiero wtedy zawodnicy dostaną zaległe nagrody. Na razie zapewniają, że są gotowi spokojnie czekać na uregulowanie rachunków z poprzedniego sezonu. Temat z pewnością powróci zimą.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online