W Górniku coraz biedniej

Z przyczyn osobistych rezygnuję z pracy w Górniku - poinformował we wtorek dyrektor klubu Tomasz Wałdoch. - Pracę w Zabrzu traktowałem jak wyzwanie, ale nie można robić czegoś wbrew rodzinie, bo ona jest najważniejsza - przekonywał.
Nieoficjalnie powodem, dla którego były reprezentant Polski zamknął za sobą drzwi, są olbrzymie problemy finansowe śląskiego klubu. Już w ubiegłym tygodniu "PS" informował, iż piłkarze dotąd nie otrzymali premii za awans (4 mln zł). Nie dostają też bieżących nagród za zdobyte punkty i wyjściówek (200 tys. zł). Mówi się też o zaległościach wobec byłych pracowników oraz różnych instytucji.
Wałdoch nie chciał już dalej firmować kłopotliwych spraw swoim nazwiskiem. Postanowił jednak odejść z klasą i nie wywlekać brudów na światło dzienne. Jednak to znamienne, że konferencja, na której ogłosił swoją decyzję, odbyła się w zimnej sali.
Wałdoch dyrektorem był od kwietnia. Na konto jego sukcesów można zaliczyć awans drużyny do ekstraklasy, kilkanaście udanych transferów w trakcie letniego okienka oraz podpisanie umów o współpracę z Gwarkiem Zabrze, MSPN Górnik i APN Knurów.
- Zyskałem wiele doświadczeń. Może w przyszłości znowu będę działaczem, choć raczej skłaniam się ku powrotowi na trenerską ławkę - wyjaśnił Wałdoch na odchodne.
Jego następcę poznamy w ciągu dwóch tygodni. Tymczasem w najbliższych dniach możemy się spodziewać kolejnych zawirowań personalnych w Górniku.
Prezes Łukasz Mazur, który wczoraj siedział z byłym już dyrektorem przy jednym stole, rozpoczął spotkanie z prasą od stwierdzenia: „tym razem nie chodzi o mnie". Nie można jednak wykluczyć, że on będzie następny. Zimą, gdy dokonywano czystki, z pracą rozstali się ówczesny prezes Jędrzej Jędrych, trener Ryszard Komornicki, szef skautingu Jan Żurek i koordynator Marcin Bochynek. Teraz lista może być równie długa. Inna sprawa, że wszelkie przetasowania nie mają najmniejszego sensu w momencie, kiedy w kasie jest pusto. Już dziś mówi się, że szkoleniowiec Adam Nawałka nie ma co liczyć na wielkie wzmocnienia. - Będziemy szukali wyłącznie zawodników z kartą na ręce - informuje prezes Mazur.
Nie dojdzie więc do transferu Miłosza Przybeckiego z Ruchu Radzionków, którego odkrył były już szef skautingu Artur Płatek. Pod znakiem zapytania stoi też sprowadzenie graczy polskiego pochodzenia z Niemiec. Tymi kontaktami zajmował się Wałdoch. Obecnie kierownictwo klubu pracuje nad przedłużeniem kontraktów z Grzegorzem Boninem, Mariuszem Magierą i Adamem Danchem. W sytuacji finansowej, w jakiej znajduje się Górnik, zatrzymanie kluczowych zawodników będzie sporym sukcesem.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]