Jonczyk po operacji kolana

We wtorek w stołecznej klinice Carolina Medical Center operację kontuzjowanego kolana przeszedł Michał Jonczyk. - Zabieg przebiegał pomyślnie i uszkodzone więzadła zostały zrekonstruowane - mówi 18-letni pomocnik.
Wychowanek Piotrcovii Piotrków Trybunalski pozostanie pod obserwacją lekarzy jeszcze do piątku. - W środę przestało działać znieczulenie, a dreny, które odprowadzają krew z kolana, mocno je podrażniały, co powodowało ból przy każdym ruchu. W piątek powinienem wyjść ze szpitala, a od poniedziałku rozpocznę rehabilitację. W Warszawie pozostanę praktycznie aż do świąt Bożego Narodzenia. Jestem pod bardzo dobrą opieką - tłumaczy strzelec gola w meczu z Polonią Bytom. Warto wspomnieć, że w tej samej klinice operowany i rehabilitowany był z powodzeniem Adam Banaś.
Jonczyk miał wybór: wszczepienie więzadeł sztucznych lub pobranych z własnego organizmu. Podobno przy zastosowaniu sztucznych można wrócić do gry po 3-4 miesiącach pauzy, natomiast przy naturalnych okres ten wydłuża się nawet o dwa miesiące. Mimo wszystko wybrano więzadła naturalne.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]