Ostatnie urodziny?

Michał Jonczyk przeszedł operację rekonstrukcji więzadeł. Zespół trenuje dziś w Sosnowcu.
Zakończenie rundy trzy dni przed ostatnim meczem zabrzan z Polonią Warszawa nie zmieniło harmonogramu zajęć. Górnik zgodnie z planem wczoraj miał dzień wolny, dzięki czemu Grzegorz Bonin mógł w spokoju i w towarzystwie rodziny spędzić 27. urodziny. 

Może podpisać 1 stycznia
Ewentualne ciastko z kawą może postawić po dzisiejszym treningu, który Górnik odbędzie na stadionie w... Sosnowcu. Na pytanie, czy to ostatnie urodziny "Bońka" w Zabrzu trudno dziś odpowiedzieć. W każdym razie szansa, że podpisze on nowy kontrakt z klubem jest minimalna. Możliwości finansowe Górnika są ograniczone, a "wolnym" Boninem interesuje się kilka klubów, które walczą o najwyższe lokaty w lidze. Sam piłkarz też zdaje sobie sprawę, że może latem 2011 roku podpisać ostatni "duży" kontrakt w swojej karierze piłkarskiej, co też nie daje Górnikowi większych szans na jego zatrzymanie. Teoretycznie piłkarz może zaraz po Nowym Roku podpisać kontrakt z nowym pracodawcą. Podobno menedżer zawodnika kontaktował się już między innymi z Jagiellonią Białystok i Lechią Gdańsk. W każdym razie zabrzanie na pewno nie będą się licytować w wyścigu po prawego pomocnika, który trafił na Roosevelta latem 2008 roku.
Dla Górnika bardzo korzystnym rozwiązaniem byłoby ewentualnie sprzedanie Bonina jeszcze zimą. To ostatnia szansa, by zarobić na nim tak potrzebne klubowi pieniądze. Pytanie, czy znajdzie się taki klub, jakim dwa lata temu był... Górnik, który wykupił z Piasta Gliwice - za duże pieniądze - Adama Banasia, choć ten był do wzięcia za kilka miesięcy bez konieczności płacenia Piastowi. Mimo bardzo dobrej wiosny Banasia, Górnik spadł potem z ligi.
Gdyby mecz z Polonią Warszawa był rozegrany, nie jest wykluczone, że Banaś siadłby na ławce. W ostatnich dniach już trenował z zespołem, w przeciwieństwie do Michała Bembna. Dla niego jesień skończyła się już kilka tygodni temu. Bembna do Zabrza sprowadził Tomasz Wałdoch, prywatnie jego przyjaciel. Jak były obrońca Bochum odebrał jego odejście? - Wiedziałem o tym już nieco wcześniej, znamy się z Tomkiem kilkanaście lat. Potrafię go zrozumieć. Też jestem daleko od rodziny i też nie jest to dla mnie komfortowa sytuacja. Ciężko... - mówi Bemben, który rozegrał jesienią dziesięć spotkań, co automatycznie przedłużyło jego kontrakt z Górnikiem o kolejny sezon.

Wróci z końcem wiosny
Zespół w sobotę będzie trenował, a ostatnie zajęcia w tym roku odbędą się w środę. Pod tym względem nic się nie zmieniło. - Jeszcze dogrywamy ostatnie szczegóły tych ostatnich dni po odwołaniu ostatniej kolejki - mówi drugi trener Górnika, Bogdan Zając. - Szkoda, że nie gramy. Nastawiliśmy się na ten mecze, ale trzeba pogodzić się z decyzją, na którą nie mieliśmy wpływu.
Kiedy Górnik zagra z Polonią w ostatnich dniach lutego, zdrowi powinni być już leczący się dziś Piotr Gierczak i Maciej Bębenek. Na pewno na boisko nie wyjdzie Michał Jonczyk, który kilka dni temu przeszedł w Warszawie operację kontuzjowanych więzadeł krzyżowych. Zabieg się udał, jednak Jonczyk pozostanie w Warszawie niemal do świąt, od poniedziałku zaczynając rehabilitację. W tej samej klinice, Carolina Medical Center, operowany był swego czasu Adam Banaś. Jonczyk na boisko będzie mógł wrócić najwcześniej na przełomie kwietnia i maja.
Tymczasem wczoraj na Roosevelta pojawił się Jerzy Brzęczek. Jak już informował "Sport", były kapitan reprezentacji, ale też Górnika - jest obok Andrzeja Orzeszka - jedną z opcji na zajęcie miejsca po Tomaszu Wałdochu w roli dyrektora sportowego Górnika. Akurat czwartkowe rozmowy dotyczyły jednak innych tematów i żadnych wiążących, czy choćby wstępnych decyzji w sprawie powrotu Brzęczka do Zabrza nie podejmowano.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]