Mazur: Zadłużenie klubu jest normalne

Gorące dni w zabrzańskim Górniku. We wtorek z funkcją dyrektora sportowego pożegnał się Tomasz Wałdoch, a zawodnicy nadal czekają na premię za awans do ekstraklasy. Działacze Górnika uspokajają i zapewniają, że kryzysu w klubie nie ma. Mimo to Górnik wraz z firmą Allianz - sponsorem strategicznym - postanowili poszukać dodatkowych sponsorów. 

Współpraca na murawie - rzecz niezbędna. W meczu piłkarze kontra działacze, czasami wynik znany jest z góry.

- Wiadomo, że zaległości są, ale my skupiliśmy się na grze. Runda się zakończyła i dopiero teraz będzie czas na rozmowę na temat o zaległych pieniędzy - stwierdził Grzegorz Bonin, piłkarz Górnika Zabrze.

Pieniądze, na które zawodnicy czekają od kilku miesięcy. Nieoficjalnie mówi się, że piłkarze nie dostali jeszcze pieniędzy za awans do ekstraklasy. Klub zalega również z premiami za ostatni miesiąc. Działacze apelują jednak o spokój, bo ich zdaniem skala problemu nie jest duża. - U nas robi się wielkie awantury. Zadłużenie klubu jest normalne, tak jak w każdej innej firmie - informuje Łukasz Mazur, prezes Górnika Zabrze.

Mimo to władze Górnika i firma Allianz postanowili poszukać dodatkowego sponsora. Poszukiwania mogą jednak trochę potrwać, a drużyna potrzebuje wzmocnień już teraz. Dlatego przy doborze zawodników główną rolę będą odgrywały nie umiejętności, a pieniądze. - Takich zawodników, którzy będą zarówno na odpowiednim poziomie sportowym, ale również ich oczekiwania finansowe nie będą zbyt wygórowane - mówi Adam Nawałka, trener Górnika Zabrze.

Na takie kontrakty jak słynne już kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie Gorawskiego, Strąka czy Karwana - Górnika po prostu nie stać. To złe wieści nie tylko dla piłkarzy, ale i kibiców. - My możemy tylko wpłynąć na działaczy poprzez rozmowę z nimi... Zrobić jakąś propagandę na stadionie, żeby coś się po prostu poprawiło - tłumaczy Adrian Niemczyk, kibic Górnika Zabrze.

O to jednak nie będzie wcale łatwo. Górnik, dzięki głównemu sponsorowi do niedawna uchodził za klub stabilny finansowo, teraz zwiększonego dopływu gotówki nie może być pewien. - Allianz bodaj już zrobił takie założenie, że jeśli nie będzie nowego stadionu w Zabrzu to wycofuje się z tego więc być może nie dotyczy to tylko sprawy prestiżowej, ale może nie mają tyle pieniędzy na sport - stwierdza Jacek Błasiak, dziennikarz "Sportu".

I być może dlatego klubu na wiele rzeczy nie stać. - Chciałbym aby wszystkie drużyny ubierać w oryginalny sprzęt, ale na dzień dzisiejszy klubu po prostu na to nie stać - informuje Tomasz Wałdoch. Były dyrektor Górnika ze swoją funkcją pożegnał się we wtorek. Oficjalny powód - problemy rodzinne.

- Można mu wierzyć, ale pod hasło sprawa rodzinna można bardzo wiele podciągnąć, bo to może być też utrzymanie tej rodziny - mówi Jacek Błasiak, dziennikarz "Sportu".

Ta piłkarska zabrzańska rodzina kończy rok w minorowych nastrojach, ale z nadzieją, że już niedługo sytuacja się poprawi.

źródło: Telewizja SilesiaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]