Trwają przygotowania do wyłonienia wykonawcy nowego stadionu

W Zabrzu szykuje się prawdziwa "bitwa o... bilet". Jest już praktycznie przesądzone, że wiosną pojemność stadionu Górnika będzie o wiele mniejsza niż jeszcze jesienią. To wszystko jest spowodowane rozpoczęciem budowy nowego obiektu. - Ruszyły już działania zmierzające do wyłonienia wykonawcy inwestycji i przekazania mu stadionu - mówi Tomasz Milewski, kierownik ds. bezpieczeństwa zabrzańskiego klubu. - Zmniejszenie pojemności stadionu jest nieuniknione. Poza tym ulegnie zmiana organizacji dróg dojścia na stadion i rozejścia się kibiców. W chwili obecnej trwają szczegółowe ustalenia zmierzające do przygotowania stadionu do rundy wiosennej - dodaje Milewski.
Jedyne pytanie brzmi, czy już od pierwszego meczu z Zagłębiem Lubin, czy może nieco później. Górnik ma nadzieję, że wykonawca może stopniowo wyłączać z użytku kolejne sektory i 2-3 pierwsze mecze wiosny uda się rozegrać przy nieco większej widowni. Dziś na to pytanie nikt nie jest jednak w stanie odpowiedzieć. Docelowo pojemność stadionu ma się zmniejszyć do 4500 miejsc. Frekwencja na Górniku w ostatnich miesiącach spadła, ale nie aż tak drastycznie. Jesienią mecze oglądało średnio 9-10 tysięcy kibiców, co znaczy, że nawet z tej grupy (rok temu na mecze przychodziło po 15-17 tysięcy) tylko co drugi chętny dostanie się na stadion. W tej sytuacji bilet na mecz stanie się towarem deficytowym. Między innymi dlatego Górnik uruchomił możliwość "zamówienia na telefon". Wystarczy zadzwonić do klubu, zamówić karnet i umówić się na jego odbiór. Dotyczy to także tych kibiców, którzy nie posiadają jeszcze karty kibica. - To wyjście kibicowi naprzeciwko. Mamy mnóstwo telefonów w tej sprawie, a chcemy uniknąć kolejek. Dlatego taka forma zamówienia i sprzedaży karnetów - mówi dyrektor wykonawczy klubu, Krzysztof Maj.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]