Gierczak wygrał w rankingu Nawałki

Adam Nawałka, trener Górnika Zabrze, po każdym meczu ocenia zawodników i na tej podstawie układa ranking najlepszych piłkarzy każdej rundy. Jesienią zwycięzcą okazał się Piotr Gierczak, który miał najwyższą średnią ocen.
Trzy kolejne miejsce zajęli ex-equo Mariusz Przybylski, Grzegorz Bonin i Mariusz Magiera. Gierczak w minionej rundzie wystąpił tylko w 4 spotkaniach, gdyż później doznał kontuzji i dopiero w styczniu ma wrócić do treningów. W klubie bardzo liczą na to, że wiosną 34-latek będzie wiodącą postacią w zespole. Prezes Łukasz Mazur już zapowiada, że nie będzie żadnego problemu z przedłużeniem wygasającego w czerwcu kontraktu Gierczaka. Zawodnik jest zresztą ulubieńcem szefa klubu.
Dodajmy, iż wiosną, kiedy Górnik walczył o awans do ekstraklasy, zwycięzcami rankingu Nawałki okazali się Adam Banaś i Tomasz Zahorski. Zmiana warty świadczy o tym, ze wzrósł poziom rywalizacji w ekipie. W końcu ci dwaj nie obniżyli lotów, natomiast ich koledzy poszli z formą zdecydowanie w górę.
Problem ma teraz prezes Górnika, który obiecał, że triumfator rankingu Nawałki poleci w nagrodę na dwa tygodnie do ciepłych krajów. Póki co wyjechał szkoleniowiec, który kilka dni pobędzie w Kaprun, a prosto stamtąd wybiera się na staż do Chievo Verona.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]